Sunshine Photo Cart - en to pl translation catalogue (2063 entries)

en: Layout
pl: Układ

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Accordion
pl: Harmonijka

en: See differences in layout options
pl: Zobacz różnice w opcjach układu

en: Private Key
pl: Klucz prywatny

en: Merchant ID
pl: Identyfikator sprzedawcy

en: Access Token
pl: Token dostępu

en: Statement Descriptor
pl: Opis transakcji

en: What shows on your customer credit card statement
pl: Co widnieje na wyciągu z karty kredytowej klienta

en: This product does not need any images selected
pl: Ten produkt nie wymaga wyboru żadnych obrazów

en: Public Key
pl: Klucz publiczny

en: Merchant Key
pl: Klucz Merchant

en: Passphrase
pl: Hasło

en: No merchant ID in %s settings
pl: Brak identyfikatora sprzedawcy w ustawieniach %s

en: Continue to payment details
pl: Przejdź do szczegółów płatności

en: Live Secret Key
pl: Sekretny klucz

en: Live Public Key
pl: Klucz publiczny na żywo

en: Test Public Key
pl: Klucz publiczny

en: ERROR, something went really wrong
pl: BŁĄD, coś poszło nie tak

en: Unsupported currency
pl: Nieobsługiwana waluta

en: Search for "%s" in %s: %s results
pl: Wyszukiwanie "%s" w %s: %s wyniki

en: File for print release information when a customer downloads an image
pl: Plik z informacjami o zezwoleniu na drukowanie, gdy klient pobiera obraz

en: Select a page to show print release content
pl: Wybierz stronę, aby wyświetlić zawartość wydania do druku

en: Require print release approval
pl: Wymóg zatwierdzenia wersji do druku

en: Require the user read the print release information before being allowed to download
pl: Wymaganie od użytkownika zapoznania się z informacjami dotyczącymi zwolnienia z obowiązku drukowania przed zezwoleniem na pobranie

en: Explainer text to customers about the print release.
pl: Tekst objaśniający dla klientów dotyczący wydania drukowanego.

en: Before downloading you must read and acknowledge the terms of our print release.
pl: Przed pobraniem należy przeczytać i zaakceptować warunki naszej wersji do druku.

en: When users make a download via credit, which products should be included. If none selected, full size images will be given.
pl: Gdy użytkownicy dokonują pobrania za pomocą kredytu, które produkty powinny zostać uwzględnione. Jeśli żaden nie zostanie wybrany, podane zostaną obrazy w pełnym rozmiarze.

en: Must acknowledge print release
pl: Musi potwierdzić zwolnienie z obowiązku drukowania

en: Click the links below to download your photo files
pl: Kliknij poniższe łącza, aby pobrać pliki ze zdjęciami

en: or
pl: lub

en: I have read and acknowledge the print release terms
pl: Przeczytałem i akceptuję warunki zwolnienia z obowiązku drukowania

en: Apply discounts after taxes applied
pl: Zastosuj rabaty po opodatkowaniu

en: Upgrade to %s
pl: Aktualizuj %s

en: Send Email
pl: Wyślij E-mail

en: Password/Access Code
pl: Hasło/kod dostępu

en: Generate password
pl: Powtórz haslo

en: All payment methods
pl: Wszystkie metody płatności

en: Run the initial install process which sets the default pages, settings and permissions. This will not reset your settings, but add things that may be missing.
pl: Uruchom początkowy proces instalacji, który ustawia domyślne strony, ustawienia i uprawnienia. Nie spowoduje to zresetowania ustawień, ale doda rzeczy, których może brakować.

en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: Gallery access code is incorrect, please try again
pl: Kod dostępu do galerii jest nieprawidłowy, spróbuj ponownie

en: Enter Gallery Access Code
pl: Wprowadź kod dostępu do galerii

en: User has no favorites
pl: Użytkownik nie ma ulubionych

en: View cart
pl: Pokaż Koszyk

en: Tax Collected
pl: Pobrany podatek

en: Fallback Featured Image
pl: Zastępczy wyróżniony obraz

en: Upload a custom thumbnail image to be used when no specific featured image is set
pl: Prześlij niestandardowy obraz miniatury, który będzie używany, gdy nie zostanie ustawiony żaden konkretny obraz wyróżniony

en: Password Protected Featured Image
pl: Obraz wyróżniony chroniony hasłem

en: Upload a custom thumbnail image to be used when a gallery is password protected
pl: Prześlij niestandardowy obraz miniatury, który będzie używany, gdy galeria jest chroniona hasłem

en: Order Numbering
pl: Numeracja zamówień

en: Next Order Number
pl: Następny numer zamówienia

en: Leave blank to use default order numbering, otherwise set the next order number to be used
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnej numeracji zamówień, w przeciwnym razie ustaw następny numer zamówienia, który ma zostać użyty

en: Required Other Fields
pl: Wymagane inne pola

en: Disable Shipping
pl: Wyłącz wysyłkę

en: Do not require shipping for this item at checkout
pl: Nie wymagaj wysyłki dla tego przedmiotu przy kasie

en: Do not allow customer to add more than this amount to cart
pl: Nie zezwalaj klientowi na dodanie do koszyka kwoty przekraczającej tę wartość

en: Field contains invalid data
pl: Pole zawiera nieprawidłowe dane

en: Fees
pl: Opłaty

en: Fees added to the order for using this payment method
pl: Opłaty dodane do zamówienia za korzystanie z tej metody płatności

en: No added fees
pl: Brak dodatkowych opłat

en: Percentage of total order
pl: Procent całkowitego zamówienia

en: Fixed amount
pl: Określona kwota

en: Fee Name
pl: Nazwa opłaty

en: What description shown to customer at checkout
pl: Opis wyświetlany klientowi przy realizacji zakupu

en: Fee Amount
pl: Kwota opłaty

en: %s fee
pl: opłata %s

en: Gallery name unavailable
pl: Nazwa galerii niedostępna

en: Order Subtotal
pl: Suma częściowa zamówienia

en: Building file...
pl: Tworzenie pliku...

en: View Invoice
pl: Zobacz fakturę

en: Download PDF
pl: Pobierz PDF

en: Hide others
pl: Ukryj innych

en: If multiple flat rate options are available, only show this one if it is the highest priced
pl: Jeśli dostępnych jest wiele opcji zryczałtowanej stawki, pokaż tylko tę, która ma najwyższą cenę

en: Customer Views
pl: Opinie klientów

en: Image Views
pl: Widoki obrazu

en: Guest
pl: Gość

en: No customer views
pl: Brak opinii klientów

en: Update Report Data
pl: Aktualizacja danych raportu

en: User has no items in cart
pl: Użytkownik nie ma produktów w koszyku

en: All orders
pl: Wszystkie zamówienia

en: Automatically include in any purchased download
pl: Automatycznie dołączane do każdego zakupionego pobrania

en: Child galleries of selected galleries will automatically be included
pl: Galerie podrzędne wybranych galerii zostaną automatycznie uwzględnione

en: Create user accounts
pl: Tworzenie kont użytkowników

en: Activate this add-on
pl: Aktywuj ten dodatek

en: Metadata
pl: Metadane

en: Log file has been cleared
pl: Plik dziennika został wyczyszczony

en: Edit user
pl: Edytuj użytkownika

en: Password Optional for Signup
pl: Hasło opcjonalne dla rejestracji

en: Make password optional when signing up (otherwise password will automatically be created for them)
pl: Uczyń hasło opcjonalnym podczas rejestracji (w przeciwnym razie hasło zostanie utworzone automatycznie)

en: Name Optional for Signup
pl: Nazwa opcjonalna dla rejestracji

en: Make name optional when signing up
pl: Imię i nazwisko opcjonalne podczas rejestracji

en: Require account to see products
pl: Wymagaj konta, aby zobaczyć produkty

en: Clear log
pl: Wyczyść dziennik

en: Hide promos
pl: Ukryj promocje

en: Disable promos throughout Sunshine Photo Cart
pl: Wyłącz promocje w Sunshine Photo Cart

en: Pages Theme
pl: Motyw stron

en: What should be used for your general theme when viewing Sunshine pages
pl: Co powinno być używane jako ogólny motyw podczas przeglądania stron Sunshine?

en: Gallery Theme
pl: Motyw galerii

en: Allow galleries to use a different theme layout from the main pages
pl: Umożliwienie galeriom korzystania z innego układu motywu niż strony główne

en: Alternate integration
pl: Alternatywna integracja

en: Sunshine tries to blend into your theme seamlessly. If you are seeing weird layout issues, try this as an alternate method if integrating.
pl: Sunshine stara się płynnie wtopić w motyw. Jeśli widzisz dziwne problemy z układem, wypróbuj tę alternatywną metodę integracji.

en: Invoices
pl: Faktury

en: Will be shown on a white background
pl: Będą wyświetlane na białym tle

en: Extra Content
pl: Dodaj Extra Zawartość

en: Allow Tracking
pl: Zezwalaj na śledzenie

en: Types of Photography
pl: Rodzaje fotografii

en: Family
pl: Rodzina

en: Newborn
pl: Noworodek

en: Wedding
pl: Ślub

en: School
pl: Szkoła

en: Sports
pl: Sporty

en: Portraits
pl: Portrety

en: Animals
pl: Zwierzęta

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Real Estate
pl: Nieruchomości

en: Data
pl: Dane

en: This data can help provide useful information to Sunshine Photo Cart and help guide new features and growth strategies. Your participation is extremely appreciated!
pl: Dane te mogą pomóc w dostarczeniu przydatnych informacji do Sunshine Photo Cart i pomóc w kierowaniu nowymi funkcjami i strategiami rozwoju. Twój udział jest niezwykle cenny!

en: Update from folder
pl: Aktualizacja z folderu

en: New images are available in your FTP folder
pl: Nowe obrazy są dostępne w folderze FTP

en: Private
pl: Prywatny

en: Sunshine Photo Cart Memory Availability
pl: Dostępność pamięci Sunshine Photo Cart

en: Sunshine Photo Cart Recommended Memory Limit
pl: Zalecany limit pamięci Sunshine Photo Cart

en: Performance
pl: Wydajność

en: Your current WordPress memory limit is set to %sM, but your web server allows up to %sM. It is recommended to increase the WordPress memory limit to match or exceed the PHP memory limit for optimal performance and speed to ensure your uploads and applying watermarks go as fast as possible.
pl: Obecny limit pamięci WordPress jest ustawiony na %sM, ale serwer sieciowy dopuszcza do %sM. Zaleca się zwiększenie limitu pamięci WordPress, aby dopasować lub przekroczyć limit pamięci PHP w celu uzyskania optymalnej wydajności i szybkości, aby zapewnić jak najszybsze przesyłanie i stosowanie znaków wodnych.

en: Learn how to increase the WordPress memory limit
pl: Dowiedz się, jak zwiększyć limit pamięci WordPress

en: Your current PHP memory limit is %sM. If you are seeing issues with slow uploading images or errors, it is recommended to ask your web host if your available memory can be increased. A minimum of 256M is recommended, but as high as possible is best.
pl: Aktualny limit pamięci PHP wynosi %sM. Jeśli występują problemy z powolnym ładowaniem obrazów lub błędami, zaleca się zapytanie hosta o możliwość zwiększenia dostępnej pamięci. Zaleca się co najmniej 256 M, ale najlepiej jak najwięcej.

en: Return to tools
pl: Powrót do narzędzi

en: Friend
pl: Znajomi

en: Clear All Favorites
pl: Wyczyść wszystkie ulubione

en: Passwords do not match
pl: Hasła nie są identyczne

en: Invalid user
pl: Nieprawidłowy użytkownik

en: Password has been set
pl: Hasło zostało ustawione

en: PayPal payment has been cancelled
pl: Płatność PayPal została anulowana

en: Could not connect to PayPal
pl: Nie można połączyć się z PayPal

en: Failed to capture PayPal payment
pl: Nie udało się przechwycić płatności PayPal

en: PayPal failed to refund
pl: PayPal nie zwrócił pieniędzy

en: You have no galleries assigned to your user account
pl: Do konta użytkownika nie są przypisane żadne galerie

en: Optional
pl: Opcjonalnie

en: or reply to this email
pl: lub odpowiedzieć na ten e-mail

en: Please click the button below to set a new password. If you did not make this request, you can safely ignore and delete this email
pl: Kliknij poniższy przycisk, aby ustawić nowe hasło. Jeśli nie złożyłeś tej prośby, możesz bezpiecznie zignorować i usunąć tę wiadomość e-mail

en: An account has been created for you at %s
pl: Utworzono dla Ciebie konto pod adresem %s

en: Set your password
pl: Ustaw hasło

en: Access account
pl: Konto dostępu

en: Test Order: This is not a real order and nothing will be processed
pl: Zamówienie testowe: To nie jest prawdziwe zamówienie i nic nie zostanie przetworzone

en: Store is not available for this gallery
pl: Sklep nie jest dostępny dla tej galerii

en: Note: If your source gallery is password protected, a unique password is generated for each gallery that is created in this process.
pl: Uwaga: Jeśli galeria źródłowa jest chroniona hasłem, dla każdej galerii utworzonej w tym procesie zostanie wygenerowane unikatowe hasło.

en: Parent Gallery
pl: Nadrzędna Galeria:

en: No parent gallery
pl: Brak galerii nadrzędnej

en: FTP Images Folder
pl: Folder obrazów FTP

en: A new gallery will be created from each individual image or folder of images within the selected folder.
pl: Nowa galeria zostanie utworzona z każdego pojedynczego zdjęcia lub folderu zdjęć w wybranym folderze.

en: CSV Data File
pl: Plik danych CSV

en: Settings in this file will overwrite the any default settings from the above selected Source Gallery. <a href="%s" target="_blank">Checkout the template file</a> to make sure yours matches.
pl: Ustawienia w tym pliku zastąpią wszelkie ustawienia domyślne z wybranej powyżej galerii źródłowej. <a href="%s" target="_blank">Sprawdź plik szablonu</a>, aby upewnić się, że twój pasuje.

en: Create Users
pl: Tworzenie użytkowników

en: Create user accounts for any that do not yet exist in your data file
pl: Utwórz konta użytkowników dla wszystkich, którzy jeszcze nie istnieją w pliku danych

en: Notify User(s)
pl: Powiadom użytkowników

en: Send message to email(s) from CSV file for each respective gallery. Uses the <a href="%s" target="_blank">Gallery Invite Message</a> template.
pl: Wysyłanie wiadomości na adresy e-mail z pliku CSV dla każdej galerii. Używa szablonu <a href="%s" target="_blank">wiadomości z zaproszeniem do galerii</a>.

en: Review galleries to be created
pl: Przegląd galerii do utworzenia

en: Invalid file upload
pl: Nieprawidłowe przesłanie pliku

en: Source Folder
pl: Folder źródłowy

en: Create galleries
pl: Tworzenie galerii

en: Retry
pl: Spróbuj ponownie

en: Completed
pl: Zakończone

en: Could not upload image %s: %s
pl: Nie można przesłać obrazu %s: %s

en: API Key
pl: Klucz API

en: Login to your Campaign Monitor account to get your API key
pl: Zaloguj się na swoje konto Campaign Monitor, aby uzyskać klucz API

en: Client ID
pl: ID klienta

en: Login to your Campaign Monitor account to get your client ID
pl: Zaloguj się na swoje konto Campaign Monitor, aby uzyskać identyfikator klienta

en: List
pl: Lista

en: Select the list for subscribers to be placed
pl: Wybierz listę subskrybentów do umieszczenia

en: Refresh lists
pl: Odświeżanie list

en: Subscribe Method
pl: Metoda subskrypcji

en: Ask users if they want to subscribe
pl: Zapytaj użytkowników, czy chcą subskrybować

en: Automatically subscribe
pl: Automatyczna subskrypcja

en: When to subscribe
pl: Kiedy subskrybować

en: Access gallery with email
pl: Dostęp do galerii za pomocą wiadomości e-mail

en: Campaign Monitor lists have been retrieved
pl: Listy Monitora kampanii zostały pobrane

en: No lists were found in your Campaign Monitor account
pl: Na koncie Campaign Monitor nie znaleziono żadnych list

en: Could not connect to Campaign Monitor API
pl: Nie można połączyć się z interfejsem API Monitora kampanii

en: Subscribe to email newsletter
pl: Zapisz się do newslettera

en: Downloads
pl: Pliki

en: Allow free downloads
pl: Zezwalaj na bezpłatne pobieranie

en: Allow free image downloads (no checkout required)
pl: Zezwalaj na bezpłatne pobieranie obrazów (bez konieczności dokonywania płatności)

en:  Allow free gallery download (no checkout required)
pl:  Zezwalaj na bezpłatne pobieranie galerii (nie jest wymagana płatność)

en: Free image download count
pl: Liczba bezpłatnych zdjęć do pobrania

en: Number of free image downloads allowed from this gallery (and child galleries) per customer. Leave empty to use global value (%s).
pl: Liczba bezpłatnych pobrań obrazów dozwolonych z tej galerii (i galerii podrzędnych) na klienta. Pozostaw puste, aby użyć wartości globalnej (%s).

en: unlimited
pl: nielimitowany

en: Allowed Customers For Free Downloads
pl: Dozwoleni klienci do bezpłatnego pobrania

en: Only allow the selected customers to download for free
pl: Tylko wybrani klienci mogą pobierać pliki za darmo

en: Require email for free download
pl: Wymagany e-mail do bezpłatnego pobrania

en: A customer will need to enter an email address in order to get a free download
pl: Klient będzie musiał podać adres e-mail, aby otrzymać bezpłatne pobranie

en: Passcode
pl: Kod dostępu

en: Optionally enter a unique passcode customers will be required to enter before downloading for free
pl: Opcjonalnie wprowadź unikalny kod dostępu, który klienci będą musieli wprowadzić przed pobraniem za darmo

en: Order Files
pl: Pliki zamówień

en: Optionally upload files to make them available to download with this order
pl: Opcjonalnie prześlij pliki, aby udostępnić je do pobrania wraz z tym zamówieniem

en: File could not be deleted
pl: Nie można usunąć pliku

en: Invalid request
pl: Nieprawidłowe zapytanie

en: Sorry, you do not have permission to download
pl: Przepraszamy, nie masz uprawnień do pobrania

en: Notify user of files added to order
pl: Powiadomienie użytkownika o plikach dodanych do zamówienia

en: Customer was notified via email about new files available for download
pl: Klient został powiadomiony e-mailem o nowych plikach dostępnych do pobrania

en: No files were attached to this order
pl: Do tego zamówienia nie dołączono żadnych plików

en: Entire gallery download
pl: Pobieranie całej galerii

en: This product is for the entire gallery download option
pl: Ten produkt dotyczy opcji pobrania całej galerii

en: Include sub galleries
pl: Dołącz galerie podrzędne

en: Automatically include all sub-galleries when purchasing from a parent gallery
pl: Automatycznie uwzględniaj wszystkie galerie podrzędne przy zakupie z galerii nadrzędnej

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Leave blank for full resolution
pl: Pozostaw puste dla pełnej rozdzielczości

en: Apply watermark to the download image
pl: Zastosuj znak wodny do pobranego obrazu

en: Free Download
pl: Pobierz za darmo

en: Automatically include in any free downloads
pl: Automatycznie dołączane do wszystkich bezpłatnych plików do pobrania

en: Max free downloads
pl: Maksymalna liczba bezpłatnych pobrań

en: Max number of free downloads allowed between all galleries
pl: Maksymalna dozwolona liczba bezpłatnych pobrań między wszystkimi galeriami

en: Include large image size in download
pl: Dołącz duży rozmiar obrazu do pobrania

en: Check this if you want to automatically include the large image in downloads
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz automatycznie dołączać duży obraz do pobranych plików

en: Print Release file
pl: Plik zwolnienia do druku

en: Include a print release file in every digital download, a PDF file is recommended
pl: Do każdego pobranego pliku cyfrowego należy dołączyć plik wydania do druku, zalecany jest plik PDF

en: Download your order items
pl: Pobierz pozycje zamówienia

en: Digital Download
pl: Pobieranie cyfrowe

en: Order Files Notification
pl: Powiadomienie o plikach zamówień

en: Notification sent to customer about files added to an order for download
pl: Powiadomienie wysłane do klienta o plikach dodanych do zamówienia do pobrania

en: Files for [order_name] are now available for download
pl: Pliki dla [order_name] są już dostępne do pobrania

en: Email required
pl: Email wymagany

en: Passcode required
pl: Wymagany kod dostępu

en: Invalid passcode
pl: Nieprawidłowy kod dostępu

en: Download Gallery
pl: Pobierz galerię

en: An <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess</a> file has been created for your "wp-content/uploads/sunshine" directory to prevent any direct access to images, protecting your digital download files
pl: Plik <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/.htaccess" target="_blank">.htaccess</a> został utworzony dla katalogu "wp-content/uploads/sunshine", aby uniemożliwić bezpośredni dostęp do obrazów, chroniąc cyfrowe pliki do pobrania

en: After free image download
pl: Po bezpłatnym pobraniu obrazu

en: After free gallery download
pl: Po pobraniu darmowej galerii

en: Downloads: %s
pl: Pliki do pobrania: %s

en: Download unavailable until payment is complete
pl: Pobieranie niedostępne do czasu zakończenia płatności

en: Customer downloaded "%s" from order
pl: Klient pobrał "%s" z zamówienia

en: Download all order items
pl: Pobierz wszystkie pozycje zamówienia

en: Thank you for downloading!
pl: Dziękujemy za pobranie!

en: Your download should have started and may take some time to complete.
pl: Pobieranie powinno się rozpocząć i może zająć trochę czasu.

en: Click here if the download does not start immediately
pl: Kliknij tutaj, jeśli pobieranie nie rozpocznie się natychmiast

en: Download files
pl: Pobieranie plików

en: View order details
pl: Wyświetl szczegóły zamówienia

en: You have reached the maximum number of free downloads
pl: Osiągnięto maksymalną liczbę bezpłatnych pobrań

en: Download additional files for this order
pl: Pobierz dodatkowe pliki dla tego zamówienia

en: The following is required before your download begins:
pl: Przed rozpoczęciem pobierania należy wykonać poniższe czynności:

en: Get Download
pl: Pobierz

en: Discount Info
pl: Informacje o zniżkach

en: Automatic
pl: Automatyczna

en: Apply this discount automatically with no coupon code
pl: Zastosuj tę zniżkę automatycznie bez kodu kuponu

en: Discount Code
pl: Kod zniżki

en: The code customers will type into at checkout to receive discount
pl: Kod, który klienci wpiszą przy kasie, aby otrzymać zniżkę

en: Generate coupon code
pl: Generuj kodu kuponu

en: Discount Type
pl: Rodzaj rabatu

en: Percentage off order
pl: Procent zniżki od zamówienia

en: Amount off order
pl: Kwota zamówienia

en: Percentage off product(s)
pl: Procent zniżki na produkt(y)

en: Amount off product(s)
pl: Ilość produktu(ów)

en: Discount Amount
pl: Kwota rabatu

en: Apply to Shipping Cost
pl: Zastosuj do kosztów wysyłki

en: Discount percentage will be applied to shipping cost as well
pl: Procent rabatu zostanie również zastosowany do kosztów wysyłki

en: Free Shipping
pl: Bezpłatna dostawa

en: Make free shipping available for the order. You must have a Free Shipping Method active with the option to be enabled via discount code.
pl: Udostępnij bezpłatną wysyłkę dla zamówienia. Musisz mieć aktywną metodę bezpłatnej wysyłki z opcją włączoną za pomocą kodu rabatowego.

en: Start Date
pl: Data rozpoczęcia

en: End Date
pl: Data zakończenia

en: Only This Discount
pl: Tylko ta zniżka

en: Only allow customer to use this coupon, disallow all other coupons
pl: Zezwalaj klientowi na korzystanie tylko z tego kuponu, nie zezwalaj na korzystanie z innych kuponów

en: Required Products
pl: Wymagane produkty

en: These products must be in cart before any discounts can be applied
pl: Produkty te muszą znajdować się w koszyku przed zastosowaniem rabatów

en: Allowed Products
pl: Dozwolone produkty

en: Disallowed Products
pl: Niedozwolone produkty

en: Allowed Categories
pl: Dozwolone kategorie

en: Disallowed Categories
pl: Niedozwolone kategorie

en: Allowed Galleries
pl: Dozwolone galerie

en: Disallowed Galleries
pl: Niedozwolone galerie

en: Minimum purchase amount
pl: Minimalna kwota zakupu

en: Total max uses
pl: Łączna maksymalna liczba użyć

en: Max uses per person
pl: Maksymalna liczba użyć na osobę

en: Max Quantity
pl: Maksymalna ilość

en: The maximum number of any one item this can be applied towards
pl: Maksymalna liczba dowolnych przedmiotów, na które może zostać wykorzystana

en: Restrictions
pl: Restrykcje

en: Limits
pl: Limity

en: Discount
pl: Rabat

en: Add New Discount
pl: Dodaj nową zniżkę

en: Edit Discount
pl: Edytuj zniżkę

en: New Discount
pl: Nowy rabat

en: All Discounts
pl: Wszystkie zniżki

en: View Discounts
pl: Wyświetl rabaty

en: Search Discounts
pl: Szukaj rabatów

en: No discounts found
pl: Brak rabatów, promocji

en: No discounts found in trash
pl: W koszu nie znaleziono żadnych zniżek

en: Discount code is invalid
pl: Kod rabatowy jest nieprawidłowy

en: Discount code could not be removed
pl: Nie można usunąć kodu rabatowego

en: %s has been automatically applied to your cart
pl: %s został automatycznie zastosowany do Twojego koszyka

en: You have not set up any discounts
pl: Nie skonfigurowałeś żadnych rabatów

en: Create your first discount
pl: Utwórz swój pierwszy rabat

en: Creating discounts in Sunshine Photo Cart
pl: Tworzenie rabatów w koszyku Sunshine Photo Cart

en: Customer ID
pl: ID Klienta

en: Shipping Address 1
pl: Adres dostawy 1

en: Shipping Address 2
pl: Adres dostawy 2

en: Shipping City
pl: Miasto przesyłki

en: Shipping State
pl: Województwo przesyłki

en: Shipping Zip
pl: Kod pocztowy wysyłki

en: Shipping Country
pl: Kraj wysyłki

en: Billing Address 1
pl: Adres rozliczeniowy 1

en: Billing Address 2
pl: Adres rozliczeniowy 2

en: Billing City
pl: Miasto

en: Billing State
pl: Województwo

en: Billing Zip
pl: Kod pocztowy

en: Billing Country
pl: Kraj fakturowania

en: Registration Dates
pl: Terminy rejestracji

en: to
pl: do

en: Export
pl: Eksport

en: Order ID
pl: Numer zamówienia

en: Order Date
pl: Data zamówienia

en: Order Tax
pl: Podatek od zamówień

en: Shipping Cost
pl: Koszt wysyłki

en: Product(s)
pl: Produkt(y)

en: Shipping First Name
pl: Imię dla przesyłki

en: Shipping Last Name
pl: Nazwisko dla przesyłki

en: Billing First Name
pl: Imię płatnika

en: Billing Last Name
pl: Nazwisko płatnika

en: Dates
pl: Daty

en: Any gallery
pl: Dowolna galeria

en: Will include all child galleries as well
pl: Obejmie również wszystkie galerie dla dzieci

en: Exports
pl: Eksport

en: Past Exports
pl: Eksport w przeszłości

en: Export %s
pl: Eksport %s

en: No results for this export
pl: Brak wyników dla tego eksportu

en: Abort Export
pl: Przerwanie eksportu

en: Download file
pl: Pobierz plik

en: Login to your Lightblue account to get your API key
pl: Zaloguj się na swoje konto Lightblue, aby uzyskać klucz API

en: Send to Light Blue
pl: Wyślij do Light Blue

en: Light Blue API key has not been set
pl: Klucz API w kolorze jasnoniebieskim nie został ustawiony

en: Contact sent to Light Blue!
pl: Kontakt wysłany do Light Blue!

en: Failed to send contact to Light Blue
pl: Nie udało się wysłać kontaktu do Light Blue

en: Order sent to Light Blue!
pl: Zamówienie wysłane do Light Blue!

en: Failed to send order to Light Blue
pl: Nie udało się wysłać zamówienia do Light Blue

en: Allow fullscreen
pl: Zezwalaj na pełny ekran

en: Allow slideshow
pl: Zezwalaj na pokaz slajdów

en: Time for each slide
pl: Czas dla każdego slajdu

en: in seconds
pl: w sekundach

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Highlight color
pl: Kolor podświetlenia

en: Navigation Method
pl: Metoda nawigacji

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Open Gallery
pl: Galeria otwarta

en: Login to your <a href="%s" target="_blank">MailChimp account</a> to get your API key
pl: Zaloguj się na swoje <a href="%s" target="_blank">konto MailChimp</a>, aby uzyskać klucz API

en: No lists were found in your MailChimp account. You must create a list for subscribers to be placed.
pl: Na koncie MailChimp nie znaleziono żadnych list. Musisz utworzyć listę subskrybentów.

en: Could not connect to MailChimp API
pl: Nie można połączyć się z interfejsem API MailChimp

en: MailChimp lists have been retrieved
pl: Listy MailChimp zostały pobrane

en: cURL support is required, but cannot be found.
pl: wymagana jest obsługa cURL, ale nie można jej znaleźć.

en: Invalid MailChimp API key supplied.
pl: Podano nieprawidłowy klucz API MailChimp.

en: Custom Message
pl: Niestandardowy komunikat

en: General template for custom messages
pl: Ogólny szablon wiadomości niestandardowych

en: Message failed to send
pl: Wysłanie wiadomości nie powiodło się

en: Invite user to gallery
pl: Zaproś użytkownika do galerii

en: Custom email template to invite a user to gallery
pl: Niestandardowy szablon wiadomości e-mail zapraszający użytkownika do galerii

en: You have been invited to [gallery_name]
pl: Zostałeś zaproszony do [nazwa_galerii]

en: Invite to Gallery
pl: Zaproszenie do galerii

en: Invite user to register
pl: Zaproś użytkownika do rejestracji

en: Template when inviting user to register on your site
pl: Szablon podczas zapraszania użytkownika do rejestracji w witrynie

en: Please register on [site_name]
pl: Zarejestruj się na [nazwa_strony]

en: Invite User to Register
pl: Zaproś użytkownika do rejestracji

en: Messaging
pl: Komunikacja

en: To
pl: Do

en: Custom email address
pl: Niestandardowy adres e-mail

en: Custom Email Addresses
pl: Niestandardowe adresy e-mail

en: Enter email addresses separated by comma
pl: Wprowadź adresy e-mail oddzielone przecinkami

en: Choose a gallery for gallery specific template tags to be available
pl: Wybierz galerię, aby dostępne były tagi szablonu specyficzne dla galerii

en: Allowed template tags:
pl: Dozwolone tagi szablonu:

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: No To recipient was selected
pl: Nie wybrano opcji Do odbiorcy

en: No custom recipients were provided
pl: Nie podano niestandardowych odbiorców

en: Your subject contains gallery template tags but no gallery was selected
pl: Temat zawiera tagi szablonu galerii, ale nie wybrano żadnej galerii

en: Your message contains gallery template tags but no gallery was selected
pl: Wiadomość zawiera tagi szablonu galerii, ale nie wybrano żadnej galerii

en: Message sent successfully
pl: Wiadomość wysłana poprawnie

en: Minimum Order
pl: Minimalne zamówienie

en: Minimum amount a customer must have in cart before they can checkout
pl: Minimalna kwota, jaką klient musi mieć w koszyku, zanim będzie mógł zrealizować transakcję

en: You must have at least %s in your cart before you can checkout
pl: Przed dokonaniem zakupu w koszyku musi znajdować się co najmniej %s

en: Pay with Mollie
pl: Płać z Mollie

en: Test Secret Key
pl: Testowy sekretny klucz

en: There was an error processing your payment (%s)
pl: Wystąpił błąd przetwarzania płatności (%s)

en: Refund payment in Mollie
pl: Zwrot płatności w Mollie

en: Reason for refund
pl: Powód zwrotu pieniędzy

en: Refund could not be processed
pl: Zwrot nie mógł zostać przetworzony

en: Number of images
pl: Liczba grafik

en: User will get to select up to this many images
pl: Użytkownik będzie mógł wybrać maksymalnie tyle obrazów

en: Sources
pl: Źródła

en: Which sources can the user select images from. Will be restricted to galleries the user has access.
pl: Z jakich źródeł użytkownik może wybierać obrazy. Będzie to ograniczone do galerii, do których użytkownik ma dostęp.

en: Any gallery the user has access
pl: Dowolna galeria, do której użytkownik ma dostęp

en: Current gallery
pl: Aktualna galeria

en: Sibling galleries of the current gallery
pl: Galerie rodzeństwa bieżącej galerii

en: Sub galleries of the current gallery
pl: Galerie podrzędne bieżącej galerii

en: Cart item could not be found
pl: Nie można znaleźć pozycji koszyka

en: Cart item images could not be updated
pl: Nie można zaktualizować obrazów elementów koszyka

en: Multi-image
pl: Wiele obrazów

en: Select Image(s)
pl: Wybierz obraz(y)

en: Select images for %s
pl: Wybierz obrazy dla %s

en: I'm done
pl: Skończyłem

en: Products in package
pl: Produkty w opakowaniu

en: You do not have any products setup yet
pl: Nie skonfigurowano jeszcze żadnych produktów

en: Remove
pl: Usuń

en: Add
pl: Dodaj

en: You must fill your package before checking out
pl: Pakiet należy wypełnić przed dokonaniem płatności

en: Item not filled
pl: Pozycja niewypełniona

en: Included in this package:
pl: Pakiet zawiera:

en: View Sunshine Galleries
pl: Zobacz galerie Sunshine

en: Accounts
pl: Konta

en: Disable Signup
pl: Wyłącz rejestrację

en: Disable sign up throughout Sunshine
pl: Wyłącz rejestrację w Sunshine

en: Rank Math SEO is blocking attachment URLs, please disable the "Redirect Attachments" setting
pl: Rank Math SEO blokuje adresy URL załączników, wyłącz ustawienie "Przekieruj załączniki"

en: Already have an account?
pl: Posiadasz już konto?

en: Click here to login
pl: Kliknij tutaj, aby się zalogować

en: You are logged in as an administrator and have access to this gallery without password
pl: Jesteś zalogowany jako administrator i masz dostęp do tej galerii bez hasła

en: All price levels
pl: Wszystkie poziomy cenowe

en: See all prices
pl: Zobacz wszystkie ceny

en: Base price off
pl: Cena bazowa wyłączona

en: Optionally select an existing price level to generate prices for this new price level on all existing products.
pl: Opcjonalnie wybierz istniejący poziom cen, aby wygenerować ceny dla tego nowego poziomu cen dla wszystkich istniejących produktów.

en: Percentage
pl: Procent

en: What percent of the selected price level to create prices for this new price level. To make higher prices, enter a value greater than 100. To make smaller prices, enter a value less than 100.
pl: Jaki procent wybranego poziomu cen ma zostać użyty do utworzenia cen dla tego nowego poziomu cen. Aby utworzyć wyższe ceny, wprowadź wartość większą niż 100. Aby utworzyć niższe ceny, wprowadź wartość mniejszą niż 100.

en: Product Pricing
pl: Cena produktu

en: If a price is left blank, the product will not be made available for this price level
pl: Jeśli cena pozostanie pusta, produkt nie będzie dostępny dla tego poziomu cenowego

en: Price level (%s) does not exist
pl: Poziom cen (%s) nie istnieje

en: Add Option
pl: Dodaj opcję

en: No price levels set
pl: Brak ustalonych poziomów cen

en: Product options allow you to add customizations to this product such as paper type, frames, image editing, etc
pl: Opcje produktu umożliwiają dodanie dostosowań do tego produktu, takich jak rodzaj papieru, ramki, edycja obrazu itp

en: Create your first product options
pl: Utwórz pierwsze opcje produktu

en: Required
pl: Wymagane

en: Set product option price failed
pl: Ustawienie ceny opcji produktu nie powiodło się

en: Set product option price failed - no gallery found
pl: Ustawienie ceny opcji produktu nie powiodło się - nie znaleziono galerii

en: Set product option price failed - no product found
pl: Ustawienie ceny opcji produktu nie powiodło się - nie znaleziono produktu

en: Product Options
pl: Opcje produktu

en: Product Option
pl: Opcja produktu

en: Search Product Options
pl: Opcje wyszukiwania produktów

en: All Product Options
pl: Wszystkie opcje produktu

en: Parent Product Option
pl: Opcja produktu nadrzędnego

en: Parent Product Option:
pl: Opcja produktu nadrzędnego:

en: Edit Product Option
pl: Edytuj opcję produktu

en: Update Product Option
pl: Zaktualizuj opcję produktu

en: Add New Product Option
pl: Dodaj opcję nowego produktu

en: New Product Option Name
pl: Nazwa opcji nowego produktu

en: Separate options with commas
pl: Oddziel opcje przecinkami

en: Choose from the most used options
pl: Wybierz jedną z najczęściej używanych opcji

en: No product options found
pl: Nie znaleziono opcji produktu

en: Go to product options
pl: Przejdź do opcji produktu

en: Clear selection
pl: Usuń zaznaczenie

en: Quantity Discount
pl: Rabat ilościowy

en: Calculate quantities per line item
pl: Obliczanie ilości na pozycję

en: Min Qty
pl: Min. ilość

en: Discount per item
pl: Rabat za sztukę

en: %s: %u or more in cart
pl: %s: %u lub więcej w koszyku

en: %u total in your cart for %s each
pl: %u łącznie w koszyku za %s za sztukę

en: Buy %u for %s each
pl: Kup %u za %s za sztukę

en: You have (%u) %s in cart already
pl: Masz już (%u) %s w koszyku

en: Price Type
pl: Rodzaj ceny

en: Entire cart
pl: Cały koszyk

en: Per line item in cart
pl: Za pozycję w koszyku

en: Each item in cart
pl: Każdy element w koszyku

en: Minimum Order Amount
pl: Minimalna kwota zamówienia

en: Maximum Order Amount
pl: Maksymalna kwota zamówienia

en: Only make this shipping option available when cart contains only the selected products. Leave empty for all products.
pl: Udostępnij tę opcję wysyłki tylko wtedy, gdy koszyk zawiera tylko wybrane produkty. Pozostaw puste dla wszystkich produktów.

en: Only make this shipping option available when cart contains items from the selected galleries. Leave empty for all galleries.
pl: Udostępnij tę opcję wysyłki tylko wtedy, gdy koszyk zawiera produkty z wybranych galerii. Pozostaw puste dla wszystkich galerii.

en: Allowed Countries, States/Provinces
pl: Dozwolone kraje, państwa/prowincje

en: Which countries will this option be shown. Leave empty for all countries.
pl: W których krajach będzie wyświetlana ta opcja. Pozostaw puste dla wszystkich krajów.

en: No data found
pl: Nie znaleziono danych

en: Purchases
pl: Zakupy

en: Quantity
pl: Ilość

en: Image %s added to favorites
pl: Obraz %s dodany do ulubionych

en: Image %s removed from favorites
pl: Obraz %s usunięty z ulubionych

en: Comment added on %s
pl: Komentarz dodany na %s

en: %s added to cart
pl: %s dodano do koszyka

en: Shared %s
pl: Współdzielony %s

en: Viewed gallery %s
pl: Wyświetlona galeria %s

en: Viewed image %s
pl: Wyświetlany obraz %s

en: Downloaded free image %s
pl: Pobrany darmowy obraz %s

en: Downloaded free gallery %s
pl: Pobrana darmowa galeria %s

en: Signup
pl: Rejestracja

en: Analytics
pl: Analityka

en: Total gallery views
pl: Łączna liczba wyświetleń galerii

en: Free gallery downloads
pl: Darmowe galerie do pobrania

en: Free Downloads
pl: Bezpłatne pobieranie

en: Views
pl: Odsłon

en: Cost
pl: Koszt

en: How much this product costs you to be produced, used to determine your profit every time you sell this item
pl: Ile kosztuje wyprodukowanie tego produktu, co służy do określenia zysku za każdym razem, gdy sprzedajesz ten produkt

en: Profit
pl: Zysk

en: Current Image Count
pl: Bieżąca liczba obrazów

en: Customer Count
pl: Liczba klientów

en: Total Profit
pl: Łącznie profit

en: Average Profit Per Order
pl: Średni zysk na zamówienie

en: Transaction Type
pl: Typ transakcji

en: Authorize and Capture
pl: Autoryzuj i przechwytuj

en: Authorize Only
pl: Tylko autoryzuj

en: Authorize and Capture is the recommended option as it will immediately place the money into your account
pl: Autoryzacja i przechwycenie jest zalecaną opcją, ponieważ spowoduje natychmiastowe umieszczenie pieniędzy na koncie użytkownika

en: Live Login ID
pl: Identyfikator logowania na żywo

en: Live Transaction Key
pl: Klucz transakcji na żywo

en: Test Login ID
pl: Testowy identyfikator logowania

en: Test Transaction Key
pl: Klucz transakcji testowej

en: Card number
pl: Numer karty kredytowej

en: Zipcode
pl: Kod Pocztowy

en: Error processing credit card: %s (%s)
pl: Błąd przetwarzania karty kredytowej: %s (%s)

en: No response from credit card processor
pl: Brak odpowiedzi od procesora kart kredytowych

en: Refund payment in Authorize.net
pl: Zwrot płatności w Authorize.net

en: Not enough data on transaction to process refund
pl: Brak wystarczających danych dotyczących transakcji do przetworzenia zwrotu

en: Not enough transaction data on %s to process refund
pl: Brak wystarczającej ilości danych transakcji na %s do przetworzenia zwrotu

en: Could not refund payment in Authorize.net: %s
pl: Nie można zwrócić płatności w Authorize.net: %s

en: Automated Emails
pl: Zautomatyzowane wiadomości e-mail

en: Add email subject
pl: Dodaj temat wiadomości e-mail

en: Send Date
pl: Data wysłania

en: See email log
pl: Zobacz dziennik wiadomości e-mail

en: Process Queue
pl: Kolejka procesów

en: Email Content
pl: Zawartość emaila

en: Details
pl: Szczegóły

en: Sent to
pl: Wysłane do

en: Sent on
pl: Wysłano

en: Source Email
pl: Źródłowy adres e-mail

en: Template Tags
pl: Tagi szablonu

en: Trigger
pl: Wyzwalacz

en: Time
pl: Czas

en: User has favorites
pl: Użytkownik ma ulubione

en: User has items in cart
pl: Użytkownik ma produkty w koszyku

en: User has ordered
pl: Użytkownik zamówił

en: User has no orders
pl: Użytkownik nie ma zamówień

en: User has not ordered item from gallery
pl: Użytkownik nie zamówił produktu z galerii

en: Select user attributes to determine who should receive this email
pl: Wybierz atrybuty użytkownika, aby określić, kto powinien otrzymać tę wiadomość e-mail

en: None
pl: Brak

en: Discount (optional)
pl: Rabat (opcjonalnie)

en: A unique coupon code will be generated based on the settings of the selected coupon and assigned to the specific user being emailed
pl: Unikalny kod kuponu zostanie wygenerowany na podstawie ustawień wybranego kuponu i przypisany do konkretnego użytkownika, do którego zostanie wysłany e-mail

en: Discount Expiration (Optional)
pl: Wygaśnięcie rabatu (opcjonalnie)

en: How long should the coupon code be valid for after being created? This will override any expiration date settings of the selected discount code
pl: Jak długo kod kuponu powinien być ważny po utworzeniu? Zastąpi to wszelkie ustawienia daty wygaśnięcia wybranego kodu rabatowego

en: Automated Email
pl: Zautomatyzowane wiadomości e-mail

en: This is a general template for automated emails
pl: Jest to ogólny szablon dla automatycznych wiadomości e-mail

en: Add New Automated Email
pl: Dodaj nowy automatyczny e-mail

en: Edit Automated Email
pl: Edytuj automatyczną wiadomość e-mail

en: New Automated Email
pl: Nowy automatyczny e-mail

en: All Automated Emails
pl: Wszystkie automatyczne wiadomości e-mail

en: View Automated Emails
pl: Wyświetlanie automatycznych wiadomości e-mail

en: Search Automated Emails
pl: Wyszukiwanie automatycznych wiadomości e-mail

en: No automated emails found
pl: Nie znaleziono automatycznych wiadomości e-mail

en: No automated emails found in trash
pl: W koszu nie znaleziono żadnych automatycznych wiadomości e-mail

en: Email Log
pl: Log e-maili

en: Add New Email Log
pl: Dodaj nowy dziennik e-mail

en: Edit Email Log
pl: Edytuj dziennik e-mail

en: New Email Log
pl: Nowy dziennik e-mail

en: All Email Log
pl: Dziennik wszystkich wiadomości e-mail

en: View Email Log
pl: Wyświetl dziennik e-mail

en: Search Email Log
pl: Wyszukaj dziennik e-mail

en: No Email Log found
pl: Nie znaleziono dziennika poczty e-mail

en: No Email Log found in trash
pl: Nie znaleziono dziennika wiadomości e-mail w koszu

en: After user registers
pl: Po zarejestrowaniu się użytkownika

en: After user adds item to cart
pl: Po dodaniu produktu do koszyka przez użytkownika

en: After user adds image to favorites
pl: Gdy użytkownik doda obraz do ulubionych

en: After user submits order
pl: Po złożeniu zamówienia przez użytkownika

en: After user views gallery for first time
pl: Gdy użytkownik wyświetli galerię po raz pierwszy

en: Before gallery expires
pl: Przed wygaśnięciem galerii

en: After gallery expires
pl: Po wygaśnięciu galerii

en: After providing email to access gallery
pl: Po podaniu adresu e-mail w celu uzyskania dostępu do galerii

en: Queue processed!
pl: Kolejka przetworzona!

en: You have not set up any automated emails
pl: Nie skonfigurowałeś żadnych automatycznych wiadomości e-mail

en: Create your first automated email
pl: Utwórz swoją pierwszą automatyczną wiadomość e-mail

en: Creating automated emails in Sunshine Photo Cart
pl: Tworzenie automatycznych wiadomości e-mail w Sunshine Photo Cart

en: Bulk add galleries
pl: Zbiorcze dodawanie galerii

en: Bulk Add New
pl: Zbiorcze dodawanie nowego

en: Bulk Add Galleries
pl: Zbiorcze dodawanie galerii

en: Source Gallery
pl: Źródło: Galeria

en: The settings from this gallery will be used for all generated galleries unless explicity overridden in CSV data file
pl: Ustawienia z tej galerii będą używane dla wszystkich wygenerowanych galerii, chyba że zostaną wyraźnie zastąpione w pliku danych CSV

en: Malaysian Ringgits
pl: Ringgit malezyjski

en: Mexican Peso
pl: Meksykańskie Peso

en: Nigerian Naira
pl: Naira nigeryjska

en: Norwegian Krone
pl: Korona norweska

en: New Zealand Dollar
pl: Nowozelandzki Dolar

en: Paraguayan Guaraní
pl: Paragwaj Guaraní

en: Philippine Pesos
pl: Filipińskie Peso

en: Polish Zloty
pl: Polski Złoty

en: Pounds Sterling
pl: Funty Brytyjskie

en: Qatari Riyal
pl: Rial katarski

en: Romanian Leu
pl: Rumuński Leu

en: Russian Ruble
pl: Rosyjski Rubel

en: Seychelles Rupee
pl: Rupia seszelska

en: Singapore Dollar
pl: Singapurski Dolar

en: South African rand
pl: Południowa Afryka

en: Swedish Krona
pl: Szwedzka Korona

en: Swiss Franc
pl: Szwajcarski Frank

en: Taiwan New Dollars
pl: Nowe Dolary tajwańskie

en: Thai Baht
pl: Tajski Baht

en: Turkish Lira
pl: Lira turecka

en: Ukrainian Hryvnia
pl: Hrywna ukraińska

en: US Dollars
pl: Dolar USA

en: Vietnamese Dong
pl: Dong wietnamski

en: Egyptian Pound
pl: Funt egipski

en: Failed modal security check
pl: Nieudana modalna kontrola bezpieczeństwa

en: Failed security check
pl: Nieudana kontrola bezpieczeństwa

en: Select one of many
pl: Wybierz jedną z wielu opcji

en: Single checkbox (Yes/No)
pl: Pojedyncze pole wyboru (Tak/Nie)

en: Print
pl: Drukuj

en: Yoast SEO is blocking attachment URLs, please enable this feature for Sunshine to work properly
pl: Yoast SEO blokuje adresy URL załączników, włącz tę funkcję, aby Sunshine działało poprawnie

en: Click here
pl: Kliknij tutaj

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Load more
pl: Załaduj więcej

en: Close
pl: Zamknij

en: This gallery is set to expire on <strong>%s</strong>
pl: Ta galeria wygaśnie w dniu <strong>%s</strong>

en: Return to gallery "%s"
pl: Powrót do galerii "%s"

en: * Required
pl: * Wymagane

en: Every %d Minutes
pl: Co %d minut(ę)

en: For processing free orders
pl: Do przetwarzania bezpłatnych zamówień

en: Payments handled offline (like check or cash)
pl: Płatności obsługiwane offline (np. czekiem lub gotówką)

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Instructions included on order receipt page and email with how to complete payment
pl: Instrukcje dotyczące sposobu dokonania płatności znajdują się na stronie potwierdzenia zamówienia i w wiadomości e-mail

en: Submit order
pl: Złóż zamówienie

en: Pay with credit card or your PayPal account
pl: Zapłać kartą kredytową lub kontem PayPal

en: Mode
pl: Tryb

en: Sandbox Client ID
pl: ID Klienta Sandbox

en: Allow Venmo
pl: Zezwalaj na Venmo

en: Venmo button will appear when available to the customer
pl: Przycisk Venmo pojawi się, gdy będzie dostępny dla klienta

en: Button Layout
pl: Układ przycisków

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: See details
pl: Zobacz szczegóły

en: Color
pl: Kolor

en: Gold
pl: Złoty

en: Blue
pl: Niebieski

en: Silver
pl: Srebrny

en: White
pl: Biały

en: Black
pl: Czarny

en: Button Shape
pl: Kształt przycisku

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Pill
pl: Pigułka

en: Label
pl: Etykieta

en: Buy Now
pl: Kup teraz

en: Pay
pl: Zapłać

en: Installment
pl: Rata

en: Show
pl: Pokaż

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide funding sources
pl: Ukryj źródła finansowania

en: Credit or debit cards
pl: Karty kredytowe lub debetowe

en: PayPal Credit (US, UK)
pl: Kredyt PayPal (USA, Wielka Brytania)

en: Pay Later (US, UK), Pay in 4 (AU), 4X PayPal (France), Später Bezahlen (Germany)
pl: Pay Later (USA, UK), Pay in 4 (AU), 4X PayPal (Francja), Später Bezahlen (Niemcy)

en: By default, all possible funding sources will be shown. This setting can disable funding sources such as Credit Cards, Pay Later, Venmo, or other <a href="%s" target="_blank">Alternative Payment Methods</a>
pl: Domyślnie wyświetlane są wszystkie możliwe źródła finansowania. To ustawienie może wyłączyć źródła finansowania, takie jak karty kredytowe, Pay Later, Venmo lub inne <a href="%s" target="_blank">alternatywne metody</a> płatności

en: This will be processed as a test payment and no real money will be exchanged
pl: Zostanie to przetworzone jako płatność testowa i żadne prawdziwe pieniądze nie zostaną wymienione

en: Payment processed by %s
pl: Płatność przetworzona przez %s

en: Transaction ID
pl: Id transkacji

en: Net amount
pl: Wartość netto

en: Payment Source
pl: Źródło płatności

en: Capture ID
pl: Identyfikator przechwytywania

en: Refund payment in PayPal
pl: Zwrot płatności w systemie PayPal

en: Notify customer via email
pl: Powiadomienie klienta przez e-mail

en: Full refund
pl: Pełny zwrot pieniędzy

en: Amount to refund
pl: Kwota do zwrotu

en: Order %s failed refund in PayPal
pl: Zamówienie %s nie powiodło się w systemie PayPal

en: Square
pl: Kwadrat

en: Pay with credit card
pl: Płatność kartą kredytową

en: Connect (Production)
pl: Connect (Produkcja)

en: Sandbox Settings
pl: Ustawienia piaskownicy

en: Sandbox details can be created at: %s
pl: Szczegóły piaskownicy można utworzyć pod adresem: %s

en: Sandbox Application ID
pl: Identyfikator aplikacji piaskownicy

en: Sandbox Access Token
pl: Token dostępu do piaskownicy

en: Use default location
pl: Użyj domyślnej lokalizacji

en: Location (Production)
pl: Lokalizacja (produkcja)

en: Refresh locations
pl: Odśwież lokalizacje

en: Sandbox Location
pl: Lokalizacja piaskownicy

en: Disconnect from Square
pl: Odłączenie od Square

en: Refresh connection
pl: Odśwież połączenie

en: Connect to Square
pl: Połącz z Square

en: Square could not be connected
pl: Kwadrat nie mógł zostać podłączony

en: Square has successfully been connected
pl: Square został pomyślnie połączony

en: Failed to remove association from Sunshine Photo Cart: %s
pl: Nie udało się usunąć powiązania z Sunshine Photo Cart: %s

en: Square has successfully been disconnected
pl: Square został pomyślnie odłączony

en: Locations refreshed from Square
pl: Lokalizacje odświeżone z Square

en: Could not get locations from Square
pl: Nie można uzyskać lokalizacji od Square

en: Failed to refresh Square token: %s
pl: Nie udało się odświeżyć tokena Square: %s

en: Square token successfully refreshed
pl: Kwadratowy token został pomyślnie odświeżony

en: Failed to pass security
pl: Nie udało się przejść przez zabezpieczenia

en: No source ID
pl: Brak identyfikatora źródła

en: Application Fee Amount (To Sunshine)
pl: Wysokość opłaty za zgłoszenie (do Sunshine)

en: Upgrade to remove this fee on future transactions
pl: Uaktualnij, aby usunąć tę opłatę z przyszłych transakcji

en: Refund payment in Square
pl: Zwrot płatności w Square

en: Sunshine contributed %s towards refund from processing fees
pl: Sunshine wpłaciło %s na poczet zwrotu z opłat manipulacyjnych

en: Invalid payment
pl: Nieprawidłowa płatność

en: Stripe Connection (Test)
pl: Połączenie Stripe (test)

en: Disconnect from
pl: Odłącz od

en: Connect to
pl: Połączenie z

en: Stripe could not be connected
pl: Nie można połączyć się ze Stripe

en: Stripe has successfully been connected
pl: Stripe został pomyślnie połączony

en: Stripe has successfully been disconnected
pl: Stripe został pomyślnie odłączony

en: No Stripe payment intent id
pl: Brak identyfikatora zamiaru płatności Stripe

en: Order not found in Stripe to process refund
pl: Zamówienie nie zostało znalezione w Stripe w celu przetworzenia zwrotu

en: Order not found in Stripe to process refund (Order ID: %s)
pl: Nie znaleziono zamówienia w Stripe do przetworzenia zwrotu (ID zamówienia: %s)

en: Refund amount is higher than allowed
pl: Kwota zwrotu jest wyższa niż dozwolona

en: Refund amount is higher than allowed (Total allowed: %1$s, Refund Requested: %2$s)
pl: Kwota zwrotu jest wyższa niż dozwolona (Łączna dozwolona kwota: %1$s, Żądany zwrot: %2$s)

en: For processing test orders
pl: Przetwarzanie zleceń testowych

en: Admin Only
pl: Tylko dla Admina

en: Only allow for admin users
pl: Zezwalaj tylko użytkownikom admin

en: Flat Rate
pl: Płaska stawka

en: A free shipping method
pl: Bezpłatna metoda wysyłki

en: Only allow this method via discount code that enables Free Shipping
pl: Zezwalaj na tę metodę tylko za pomocą kodu rabatowego, który umożliwia bezpłatną wysyłkę

en: Local Delivery
pl: Dostawa lokalna

en: Allowed Zip / Post codes
pl: Dozwolone kody pocztowe

en: Allowed zipcode or postal codes that are allowed for this shipping option, separated by commas. Ex: 80525,80526,80527. Leave empty to allow all.
pl: Dozwolony kod pocztowy lub kody pocztowe, które są dozwolone dla tej opcji wysyłki, oddzielone przecinkami. Na przykład: 80525,80526,80527. Pozostaw puste, aby zezwolić na wszystkie.

en: Sorry, no gallery with that ID
pl: Niestety, nie ma galerii z tym identyfikatorem

en: The gallery you tried to access is private and requires you to login first
pl: Galeria, do której próbowano uzyskać dostęp, jest prywatna i wymaga wcześniejszego zalogowania się

en: You must have proper permissions to view this gallery
pl: Musisz mieć odpowiednie uprawnienia, aby wyświetlić tę galerię

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: You are already logged in
pl: Już jesteś zalogowany(a)

en: Invalid reset password URL
pl: Nieprawidłowy adres URL resetowania hasła

en: Sorry, invalid search
pl: Przepraszamy, nieprawidłowe wyszukiwanie

en: Display a gallery password box
pl: Wyświetlanie pola hasła galerii

en: Title (Optional):
pl: Tytuł (opcjonalnie):

en: Visibility (Optional):
pl: Widoczność (opcjonalnie):

en: Only visible when on Sunshine pages
pl: Widoczne tylko na stronach Sunshine

en: Sunshine Main Menu
pl: Menu główne Sunshine

en: Display Sunshine's main menu links
pl: Wyświetlanie łączy do menu głównego Sunshine

en: Display a search box
pl: Wyświetlanie pola wyszukiwania

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
pl: Z poziomu panelu konta możesz przeglądać swoje <a href="%1$s">ostatnie zamówienia</a>, zarządzać <a href="%2$s">adresem wysyłki</a> oraz <a href="%3$s">edytować hasło i dane konta</a>.

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Lost password?
pl: Zapomniałeś hasła?

en: An email will be sent to this address with instructions on how to reset your password
pl: Na ten adres zostanie wysłana wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi resetowania hasła

en: Get New Password
pl: Nowe hasło

en: Back to login
pl: Powrót do logowania

en: Order #
pl: Zamówienie #

en: You do not have any orders yet
pl: Nie masz jeszcze żadnych zamówień

en: New Password Confirmation
pl: Potwierdzenie nowego hasła

en: Optionally set a password
pl: Opcjonalnie można ustawić hasło

en: Create Account
pl: Utwórz konto

en: Unlock more professional level features for Sunshine Photo Cart by upgrading
pl: Odblokuj więcej profesjonalnych funkcji dla Sunshine Photo Cart poprzez aktualizację

en: You have not set up any galleries
pl: Nie skonfigurowałeś żadnych galerii

en: Create your first gallery
pl: Utwórz swoją pierwszą galerię

en: Creating galleries in Sunshine Photo Cart
pl: Tworzenie galerii w Sunshine Photo Cart

en: Watch training video
pl: Obejrzyj film szkoleniowy

en: See gallery help articles
pl: Zobacz artykuły pomocy galerii

en: You do not have any orders yet :(
pl: Nie masz jeszcze żadnych zamówień :(

en: You have not set up any products
pl: Nie skonfigurowano żadnych produktów

en: Create your first product
pl: Utwórz swój pierwszy produkt

en: Creating products in Sunshine Photo Cart
pl: Tworzenie produktów w koszyku Sunshine Photo Cart

en: See product help articles
pl: Zobacz artykuły pomocy dotyczące produktu

en: Order item list
pl: Lista pozycji zamówienia

en: Update Cart
pl: Zaktualizuj koszyk

en: Continue to checkout
pl: Przejdź do kasy

en: You do not have anything in your cart yet!
pl: Nie masz jeszcze nic w koszyku!

en: %s item | %s items
pl[0]: %s element

en: Your cart is empty
pl: Twój koszyk jest pusty

en: %s more image available to select | %s more images available to select
pl[0]: %s więcej obrazów do wyboru

en: Edit images
pl: Edytuj obrazki

en: includes %s tax
pl: zawiera %s podatek

en: Discount Code or Gift Card
pl: Kod rabatowy lub karta podarunkowa

en: Order Summary
pl: Podsumowanie zamówienia

en: A custom note from the sender:
pl: Niestandardowa notatka od nadawcy:

en: View all favorites
pl: Wyświetl wszystkie ulubione

en: View order
pl: Zobacz zamówienie

en: Files
pl: Pliki

en: Customer Information
pl: Informacje o kliencie

en: A new customer has signed up in Sunshine Photo Cart
pl: Nowy klient zarejestrował się w Sunshine Photo Cart

en: View Customer
pl: Wyświetl Profil Klienta

en: Manage comments on this image
pl: Zarządzanie komentarzami do tego obrazu

en: Order status for %s has changed
pl: Status zamówienia dla %s został zmieniony

en: Click to reset password
pl: Kliknij, aby zresetować hasło

en: Your Sunshine Photo Cart Weekly Summary
pl: Tygodniowe podsumowanie koszyka zdjęć Sunshine

en: New Customers
pl: Nowi Klienci

en: New Galleries
pl: Nowe galerie

en: New Images
pl: Nowe obrazy

en: View All Reports
pl: Wyświetl wszystkie raporty

en: You do not have any favorites yet
pl: Nie masz jeszcze żadnych ulubionych

en: Share Your Favorites
pl: Udostępnij swoje ulubione

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Custom recipients
pl: Odbiorcy niestandardowi

en: Enter email addresses separated by commas
pl: Wprowadź adresy e-mail oddzielone przecinkami

en: Notice: A unique URL is generated and emailed to your recipients. Your selected favorite images will be accessible via this URL to anyone who has it.
pl: Uwaga: Unikalny adres URL jest generowany i wysyłany pocztą e-mail do odbiorców. Wybrane ulubione obrazy będą dostępne za pośrednictwem tego adresu URL dla każdego, kto go posiada.

en: Custom Note
pl: Uwaga niestandardowa

en: Share Favorites
pl: Udostępnij ulubione

en: Sorry, no galleries have been setup yet
pl: Przepraszamy, żadne galerie nie zostały jeszcze skonfigurowane

en: Password hint:
pl: Podpowiedź do hasła:

en: Submit
pl: Wyślij

en: The gallery %1$s expired on %2$s and is no longer accessible
pl: Galeria %1$s wygasła w dniu %2$s i nie jest już dostępna

en: This gallery expires on %s
pl: Ta galeria wygasa w dniu %s

en: Sorry, no images have been added to this gallery yet
pl: Przepraszamy, żadne obrazy nie zostały jeszcze dodane do tej galerii

en: You do not have permission to view this gallery
pl: Nie masz uprawnień do wyświetlania tej galerii

en: Submit Comment
pl: Wyślij komentarz

en: Comment awaiting approval
pl: Komentarz czeka na zatwierdzenie

en: Return to products
pl: Powrót do produktów

en: Increase quantity
pl: Zwiększenie ilości

en: Decrease quantity
pl: Zmniejszenie ilości

en: Add comments for this item
pl: Dodaj komentarz do tej pozycji

en: Add to cart
pl: Dodaj do koszyka

en: You have (%u) %s of this image already in cart
pl: Masz już (%u) %s tego obrazu w koszyku

en: See options
pl: Zobacz opcje

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copied!
pl: Skopiowano!

en: Invoice for %s
pl: Faktura za %s

en: Invoice #%s
pl: Faktura #%s

en: No images in this gallery
pl: Brak obrazów w tej galerii

en: Apply selected images
pl: Zastosuj wybrane obrazy

en: Select photos
pl: Wybierz zdjęcia

en: Show selected
pl: Pokaż wybrane

en: Delivery
pl: Dostawa

en: Sorry, no images matched your search
pl: Przepraszamy, żadne obrazy nie pasują do wyszukiwania

en: You searched for "%s"
pl: Wynik wyszukiwania dla " %s"

en: Search %s
pl: Szukaj %s

en: Search galleries
pl: Wyszukaj galerie

en: Select Images
pl: Wybierz zdjęcia

en: Cover Theme Options
pl: Opcje motywu okładki

en: View gallery
pl: Pokaż galerię

en: Kyotera
pl: Kyotera •

en: Baker Island
pl: Wyspa Baker

en: Howland Island
pl: Wyspa Howland

en: Jarvis Island
pl: Wyspa Jarvis

en: Johnston Atoll
pl: Atol Johnston

en: Kingman Reef
pl: Rafa Kingman

en: Midway Atoll
pl: Midway

en: Navassa Island
pl: Wyspa Navassa

en: Palmyra Atoll
pl: Atol Palmyra

en: Wake Island
pl: Wyspa Wake

en: California
pl: Kalifornia

en: Colorado
pl: Kolorado

en: District Of Columbia
pl: Dystrykt Kolumbii

en: Florida
pl: Floryda

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
pl: Gruzja

en: Hawaii
pl: Hawaje

en: Louisiana
pl: Luizjana

en: New Mexico
pl: Nowy Meksyk

en: New York
pl: Nowy Jork

en: North Carolina
pl: Karolina Północna

en: North Dakota
pl: Dakota Północna

en: Pennsylvania
pl: Pensylwania

en: Rhode Island
pl: Wyspa Rhode

en: South Carolina
pl: Karolina Południowa

en: South Dakota
pl: Dakota Południowa

en: Texas
pl: Taksas

en: Virginia
pl: Wirginia

en: Washington
pl: Waszyngton

en: West Virginia
pl: Wirginia Zachodnia

en: Armed Forces (AA)
pl: Siły Zbrojne (AA)

en: Armed Forces (AE)
pl: Siły Zbrojne (AE)

en: Armed Forces (AP)
pl: Siły Zbrojne (AP)

en: Capital
pl: Stolica

en: Mérida
pl: Merida

en: Federal Dependencies
pl: Zależności federalne

en: Eastern Cape
pl: Przylądek Wschodni

en: Free State
pl: Wolne Państwo

en: KwaZulu-Natal
pl: Okręg wyborczy KwaZulu-Natal

en: Northern Cape
pl: Przylądek Północny

en: North West
pl: Północny zachód

en: Western Cape
pl: Przylądek Zachodni

en: North-Western
pl: Północno-Zachodnia

en: Southern
pl: Południowa

en: Select country
pl: Wybierz kraj

en: Select state
pl: Wybierz stan

en: County
pl: Województwo

en: Province
pl: Województwo

en: Suburb
pl: Przedmieście

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: State
pl: Województwo

en: Canton
pl: Kanton

en: District
pl: Powiat

en: Department
pl: Dział

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Region
pl: Województwo

en: Parish
pl: Parafia

en: Town / District
pl: Miasto / dzielnica

en: Eircode
pl: Kod Eircode

en: PIN Code
pl: Kod PIN

en: Town / City / Post Office
pl: Miasto / Urząd pocztowy

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Prefecture
pl: Prefektura

en: Municipality
pl: Gmina

en: State / Zone
pl: Stan / Strefa

en: Municipality / District
pl: Gmina/Powiat

en: Town / Village
pl: Miasto / wieś

en: ZIP Code
pl: Kod pocztowy

en: Address 2
pl: Adres 2

en: Zip / Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Enable %s
pl: Włącz  %s

en: Available template tags: %s
pl: Dostępne tagi szablonu: %s

en: Enabled
pl: Włączone

en: Recipient(s)
pl: Odbiorca(-y)

en: Comma separated list of email addresses
pl: Rozdzielona przecinkami lista adresów e-mail

en: Subject
pl: Temat

en: Message
pl: Wiadomość

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Sorry, you do not have permission to view this page
pl: Przepraszamy, nie masz uprawnień do wyświetlania tej strony

en: Sign Up
pl: Zarejestruj się

en: Return to gallery
pl: Powrót do galerii

en: Favorite
pl: Ulubione

en: Purchase options
pl: Opcje zakupu

en: Share
pl: Udostępnij

en: Visit store
pl: Odwiedź sklep

en: Return to %s
pl: Wróć do %s

en: Share your favorites
pl: Udostępnij swoje ulubione

en: A photo from the gallery %1$s by %2$s
pl: Zdjęcie z galerii %1$s by %2$s

en: Photo gallery %1$s by %2$s
pl: Galeria zdjęć %1$s by %2$s

en: Sorry, you are not allowed to view this image
pl: Przepraszamy, nie możesz wyświetlić tego obrazu

en: Access denied
pl: Brak dostępu

en: Images in your cart have been removed because they are no longer available
pl: Obrazy w koszyku zostały usunięte, ponieważ nie są już dostępne

en: Password access granted for
pl: Hasło dostępu przyznane dla

en: No gallery found with that password
pl: Nie znaleziono galerii z tym hasłem

en: Invalid submission
pl: Nieprawidłowe dane

en: Invalid gallery password submission
pl: Nieprawidłowe hasło do galerii

en: Invalid gallery
pl: Nieprawidłowa galeria

en: Invalid gallery password submission: gallery not found
pl: Nieprawidłowe hasło do galerii: nie znaleziono galerii

en: Invalid gallery password submission for
pl: Nieprawidłowe hasło do galerii dla

en: Email address provided for
pl: Adres e-mail podany dla

en: Not a valid email address
pl: Nieprawidłowy adres e-mail

en: Invalid email address provided for
pl: Nieprawidłowy adres e-mail podany dla

en: You have been logged out
pl: Zostałeś wylogowany

en: Status change from %1$s to %2$s
pl: Zmiana stanu z %1$s na %2$s

en: Status set to %s
pl: Status ustawiony na %s

en: Order #%s
pl: Zamówienie #%s

en: Refund has been processed for %s
pl: Zwrot został przetworzony dla %s

en: Refund on %s has been processed for %s
pl: Zwrot za %s został przetworzony dla %s

en: Name displayed on the checkout page to the customer
pl: Nazwa wyświetlana klientowi na stronie realizacji zakupu

en: Description displayed on the checkout page to the customer
pl: Opis wyświetlany klientowi na stronie realizacji zakupu

en: Shipping or delivery
pl: Wysyłka lub dostawa

en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: Add New Gallery
pl: Dodaj nową Galerię

en: New Gallery
pl: Nowa Galeria

en: Edit Gallery
pl: Edytuj Galerię

en: View Gallery
pl: Zobacz galerię

en: All Galleries
pl: Wszystkie galerie

en: Search Galleries
pl: Przeszukaj galerie

en: Parent Gallery:
pl: Nadrzędna Galeria:

en: No galleries found.
pl: Nie znaleziono galerii.

en: No galleries found in Trash
pl: Nie znaleziono galerii w Koszu

en: Gallery Featured Image
pl: Obraz wyróżniony w galerii

en: Set featured image image
pl: Ustaw obraz wyróżniony

en: Remove featured image
pl: Usuń obrazek wyróżniający

en: Use as featured image
pl: Użyj jako obrazek wyróżniający

en: Gallery archives
pl: Archiwum galerii

en: Insert into gallery
pl: Dodaj do galerii

en: Uploaded to this gallery
pl: Przesłane do tej galerii

en: Filter galleries list
pl: Lista galerii filtrów

en: Galleries list navigation
pl: Nawigacja po listach galerii

en: Galleries list
pl: Lista galerii

en: Add Product
pl: Dodaj produkt

en: Add New Product
pl: Dodaj nowy produkt

en: Edit Product
pl: Edytuj produkt

en: New Product
pl: Nowy produkt

en: All Products
pl: Wszystkie produkty

en: View Products
pl: Podgląd produktów

en: Search Products
pl: Szukaj produktów

en: No products found
pl: Żaden produkt nie został znaleziony

en: No products found in trash
pl: Nie znaleziono żadnych produktów w koszu

en: Product Categories
pl: Kategorie produktów

en: Product Category
pl: Kategoria produktu

en: Search Product Categories
pl: Szukaj kategori produktu

en: All Product Categories
pl: Wszystkie kategorie produktu

en: Parent Product Category
pl: Nadrzędna kategoria produktu

en: Parent Product Category:
pl: Nadrzędna kategoria produktu:

en: Edit Product Category
pl: Edytuj kategorię produktu

en: Update Product Category
pl: Uaktualnij kategorię produktu

en: Add New Product Category
pl: Dodaj nową kategorię produktu

en: New Product Category Name
pl: Nowa nazwa kategorii produktu

en: Separate categories with commas
pl: Oddzielne kategorie przecinkami

en: Choose from the most used categories
pl: Wybieraj spośród najczęściej używanych kategorii

en: Price Levels
pl: Poziomy cen

en: Search Price Levels
pl: Poziomy cen wyszukiwania

en: All Price Levels
pl: Wszystkie poziomy cenowe

en: Parent Price Level
pl: Dominujący poziom cen

en: Parent Price Level:
pl: Dominujący poziom cen:

en: Edit Price Level
pl: Edytuj poziom cen

en: Update Price Level
pl: Aktualizacja poziomu cen

en: Add New Price Level
pl: Dodaj nowy poziom cenowy

en: New Price Level
pl: Nowy poziom cen

en: Add New Order
pl: Dodaj nowe zamówienie

en: Edit Order
pl: Edytuj zamówienie

en: New Order
pl: Nowe zamówienie

en: All Orders
pl: Wszystkie zamówienia

en: View Orders
pl: Wyświetl zamówienia

en: Search Orders
pl: Wyszukaj zamówienia

en: No orders found
pl: Nie znaleziono zamówień

en: No orders found in trash
pl: W koszu nie znaleziono żadnych zamówień

en: Order Statuses
pl: Statusy zamówień

en: Search Order Status
pl: Wyszukaj status zamówienia

en: All Order Status
pl: Status wszystkich zamówień

en: Parent Order Status
pl: Status zamówienia nadrzędnego

en: Parent Order Status:
pl: Status zamówienia rodzica:

en: Edit Order Status
pl: Edytuj status zamówienia

en: Update Order Status
pl: Aktualizacja statusu zamówienia

en: Add New Order Status
pl: Dodaj nowy status zamówienia

en: New Order Status
pl: Nowy status zamówienia

en: Pickup up your order items
pl: Odbiór zamówionych produktów

en: Order items shipped or delivered to your provided address
pl: Zamawianie przedmiotów wysyłanych lub dostarczanych na podany adres

en: Favorites (Admin)
pl: Ulubione (Administrator)

en: Favorites notification sent by customers to site admin
pl: Powiadomienia o ulubionych wysłane przez klientów do administratora witryny

en: Favorites submitted by %s on %s
pl: Ulubione przesłane przez %s na %s

en: Admin Order Receipt
pl: Potwierdzenie zamówienia przez administratora

en: Email receipt sent to admins after successful order
pl: Potwierdzenie e-mail wysłane do administratorów po pomyślnym złożeniu zamówienia

en: New order: %s from %s
pl: Nowa kolejność: %s od %s

en: Signup (Admin)
pl: Rejestracja (Administrator)

en: Signup notification with customer information
pl: Powiadomienie o rejestracji z informacjami o kliencie

en: Customer signup at %s
pl: Rejestracja klienta pod adresem %s

en: Favorites (Custom Recipient)
pl: Ulubione (odbiorca niestandardowy)

en: Favorites notification sent by customers to a custom recipient
pl: Powiadomienia o ulubionych wysłane przez klientów do niestandardowego odbiorcy

en: %s %s has sent you favorited images on %s
pl: %s %s wysłał Ci ulubione obrazy na %s

en: Customer Order Receipt
pl: Potwierdzenie zamówienia klienta

en: Email receipt sent to customer after successful order
pl: Potwierdzenie e-mail wysłane do klienta po pomyślnym złożeniu zamówienia

en: Receipt for %s from %s
pl: Odbiór dla %s od %s

en: Image Comment (Admin)
pl: Komentarz do obrazu (administrator)

en: Comment notification to admin
pl: Powiadomienie o komentarzu do administratora

en: A new comment by %s on %s
pl: Nowy komentarz od %s do %s

en: Order Comment
pl: Zamówienie Komentarz

en: Email sent to customer when comment added to order
pl: Wiadomość e-mail wysłana do klienta po dodaniu komentarza do zamówienia

en: A comment has been made on %s from %s
pl: Zgłoszono komentarz do %s z %s

en: Email sent to customer when resetting password
pl: Wiadomość e-mail wysłana do klienta po zresetowaniu hasła

en: Password reset request at %s
pl: Żądanie zresetowania hasła w %s

en: Email sent to customer after account sign up
pl: Wiadomość e-mail wysłana do klienta po zarejestrowaniu konta

en: Your new account on %s
pl: Twoje nowe konto na %s

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Weekly email sent with summary of Sunshine sales and stats
pl: Cotygodniowa wiadomość e-mail z podsumowaniem sprzedaży i statystyk Sunshine

en: %s summary
pl: podsumowanie %s

en: Invalid login attempt
pl: Nieprawidłowa próba logowania

en: Invalid email or password, please try again
pl: Nieprawidłowy adres e-mail lub hasło, spróbuj ponownie

en: You have been logged in
pl: Zostałeś zalogowany

en: Invalid signup attempt
pl: Nieprawidłowa próba rejestracji

en: Invalid email address
pl: Nieprawidłowy adres email

en: User account already exists with that email address
pl: Konto użytkownika z tym adresem e-mail już istnieje

note: translators: %s: User email address
en: A new user account for %s has been created and you have been automatically logged in
pl: Zostało utworzone nowe konto użytkownika dla %s i zostałeś automatycznie zalogowany

en: Invalid password reset attempt
pl: Nieprawidłowa próba zresetowania hasła

en: No user with that email address
pl: Brak użytkownika z tym adresem e-mail

note: translators: %s: User email address
en: An email has been sent to %s with information on resetting your password
pl: Na adres %s została wysłana wiadomość e-mail z informacjami na temat resetowania hasła

en: Dashboard
pl: Kokpit

en: Current Password
pl: Aktualne hasło

en: Leave empty to keep current password
pl: Pozostaw puste, aby zachować bieżące hasło

en: New Password
pl: Nowe hasło

en: Confirm New Password
pl: Potwierdź nowe hasło

en: Missing required password reset fields
pl: Brakujące wymagane pola resetowania hasła

en: New passwords do not match
pl: Nowe hasła nie są takie same

en: Password updated
pl: Zaktualizowano hasło

en: Profile updated
pl: Profil został zaktualizowany

en: Addresses updated
pl: Zaktualizowane adresy

en: No image ID provided
pl: Nie podano identyfikatora obrazu

en: Not a valid image ID
pl: Nieprawidłowy identyfikator obrazu

en: Show product options failed
pl: Wyświetlanie opcji produktu nie powiodło się

en: Show product details failed - no image found
pl: Wyświetlanie szczegółów produktu nie powiodło się - nie znaleziono obrazu

en: Show product details failed - no product found
pl: Wyświetlanie szczegółów produktu nie powiodło się - nie znaleziono produktu

en: No product provided
pl: Nie dostarczono żadnego produktu

en: Item not added to cart
pl: Pozycja nie została dodana do koszyka

en: Cart updated
pl: Koszyk zaktualizowany

en: Item removed from cart
pl: Produkt usunięty z koszyka

en: Invalid comment submission - failed security check
pl: Nieprawidłowe przesłanie komentarza - kontrola bezpieczeństwa nie powiodła się

en: Invalid comment submission - no image ID or content
pl: Nieprawidłowe przesłanie komentarza - brak identyfikatora obrazu lub treści

en: Invalid comment submission - no image found
pl: Nieprawidłowe przesłanie komentarza - nie znaleziono obrazu

en: Invalid comment submission - comments not allowed
pl: Nieprawidłowe przesłanie komentarza - komentarze niedozwolone

en: Invalid comment submission - invalid email address
pl: Nieprawidłowe przesłanie komentarza - nieprawidłowy adres e-mail

en: Invalid comment submission - unknown reason
pl: Nieprawidłowe przesłanie komentarza - nieznany powód

en: You will need an account to remember your favorites the next time you visit
pl: Będziesz potrzebował konta, aby zapamiętać swoje ulubione przy następnej wizycie

en: Image added to favorites
pl: Obraz dodany do ulubionych

en: Favorites cleared
pl: Ulubione wyczyszczone

en: Customer Profile
pl: Profil pacjenta

en: Image File List
pl: Lista plików obrazów

en: Copy and paste the file names above into Lightroom's search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
pl: Skopiuj i wklej powyższe nazwy plików do funkcji wyszukiwania Lightrooma (filtr Biblioteka), aby szybko znaleźć i utworzyć nową kolekcję, która ułatwi przetwarzanie tego zamówienia. Upewnij się, że używasz parametru wyszukiwania "Zawiera" (a nie "Zawiera wszystkie").

en: Images in your favorites have been removed because they are no longer available
pl: Obrazy w ulubionych zostały usunięte, ponieważ nie są już dostępne

en: Free
pl: Darmowe

en: United Arab Emirates Dirham
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie Dirham

en: Argentine Peso
pl: Peso argentyńskie

en: Australian Dollars
pl: Dolar australijski

en: Bangladeshi Taka
pl: Bangladeszu Taka

en: Brazilian Real
pl: Real brazylijski

en: Bulgarian Lev
pl: Lew bułgarski

en: Canadian Dollars
pl: Dolar kanadyjski

en: Chilean Peso
pl: Peso chilijskie

en: Colombian Peso
pl: Peso kolumbijskie

en: Czech Koruna
pl: Korona czeska

en: Danish Krone
pl: Korona duńska

en: Dominican Peso
pl: Peso dominikańskie

en: Euros
pl: Euro

en: Hong Kong Dollar
pl: Dolar hongkoński

en: Croatia kuna
pl: Chorwacja kuna

en: Hungarian Forint
pl: Forint Węgierski

en: Icelandic krona
pl: Korona islandzka

en: Indonesia Rupiah
pl: Rupia Indonezji

en: Indian Rupee
pl: Rupia indyjska

en: Nepali Rupee
pl: Rupia nepalska

en: Israeli Shekel
pl: Szekel izraelski

en: Japanese Yen
pl: Japoński jen

en: Kenyan Shilling
pl: Szyling kenijski

en: South Korean Won
pl: Won koreański

en: South Cotabato
pl: Południowe Cotabato

en: Southern Leyte
pl: Południowa Leyte

en: Sultan Kudarat
pl: Sułtan Kudarat

en: Tawi-Tawi
pl: Tawi-Tawi (Tawi-Tawi)

en: Azad Kashmir
pl: Azad Kaszmir

en: FATA
pl: Fata

en: Islamabad Capital Territory
pl: Terytorium Stołeczne Islamabadu

en: Alto Paraguay
pl: Alto Paragwaj

en: Brașov
pl: Braszów

en: Cluj
pl: Kluż

en: Dolj
pl: Dolj ( Dolj )

en: Galați
pl: Gałacz

en: Gorj
pl: Gorj (Gorj)

en: Maramureș
pl: Maramuresz

en: Satu Mare
pl: Klacz Satu

en: Buri Ram
pl: Buri ram

en: Chai Nat
pl: Chai NAT

en: Pathum Thani
pl: Pathumum Thani

en: Uthai Thani
pl: Uthaium Thani

en: Artvin
pl: Artvin (Artvin)

en: Burdur
pl: Okręg wyborczy Burdur

en: Hakkari
pl: Hakkari ( Hakkari )

en: Isparta
pl: Isparta ( Isparta )

en: İstanbul
pl: Stambuł

en: İzmir
pl: Izmir

en: Tokat
pl: Tokat ( Tokat )

en: Tunceli
pl: Okręg wyborczy Tunceli

en: Bayburt
pl: Okręg wyborczy Bayburt

en: Karabük
pl: Karabuk

en: Kilis
pl: Kilis ( Kilis )

en: Kilimanjaro
pl: Kilimandżaro

en: Pemba South
pl: Pemba Południe

en: Zanzibar West
pl: Okręg wyborczy Zanzibar Zachód

en: Coast
pl: Wybrzeżu

en: Ruvuma
pl: Ruvuma ( Ruvuma )

en: Tanga
pl: Tanga (Tanga)

en: Katavi
pl: Katavi ( Katavi )

en: Simiyu
pl: Simiyu ( Simiyu )

[ctx: district]
en: Belgrade
pl: Belgrad

[ctx: district]
en: Braničevo
pl: Braniczewo

[ctx: district]
en: Central Banat
pl: Banat Centralny

[ctx: district]
en: Danube
pl: Dunaj

[ctx: district]
en: North Bačka
pl: Północna Bačka

[ctx: district]
en: North Banat
pl: Północny Banat

[ctx: district]
en: South Bačka
pl: Południowa Bačka

[ctx: district]
en: South Banat
pl: Południowy Banat

[ctx: district]
en: Srem
pl: Śrem

[ctx: district]
en: Šumadija
pl: Szumadija

[ctx: district]
en: West Bačka
pl: Zachodnia Bačka

[ctx: district]
en: Kosovo
pl: Kosowo

[ctx: district]
en: Kosovska Mitrovica
pl: Kosowska Mitrowica

[ctx: district]
en: Kosovo-Pomoravlje
pl: Kosowo-Pomoravlje

[ctx: district]
en: Kosovo-Metohija
pl: Kosowo-Metohija

[ctx: district]
en: Vojvodina
pl: Wojwodina

en: Volyn
pl: Wołyń

en: Zhytomyrshchyna
pl: Żytomierszczyzna

en: Zakarpattia
pl: Zakarpacie

en: Zaporizhzhya
pl: Zaporoże

en: Kyiv
pl: Kijów

en: Sevastopol
pl: Sewastopol

en: Crimea
pl: Krym

en: Lvivshchyna
pl: Lwowszczyzna

en: Poltavshchyna
pl: Połtawszczyzna

en: Ternopilshchyna
pl: Ternopilszczina

en: Kharkivshchyna
pl: Charkowszczyzna

en: Khersonshchyna
pl: Chersońszczyzna

en: Khmelnychchyna
pl: Chmielnicczyzna

en: Cherkashchyna
pl: Czerkaszczyna

en: Chernihivshchyna
pl: Czernihowszczyzna

en: Chernivtsi Oblast
pl: Obwód czerniowiecki

en: Kiryandongo
pl: Okręg Kiryandongo

en: Abuja
pl: Abudży

en: Anambra
pl: Anambra ( Anambra )

en: Benue
pl: Benue ( Benue )

en: Ebonyi
pl: Henij

en: Enugu
pl: Enugu ( Enugu )

en: Jigawa
pl: Jigawa ( Jigawa )

en: Katsina
pl: Katsina (Katsina)

en: Kwara
pl: Kwara (Kwara)

en: Ondo
pl: Ondo (ondo)

en: Rivers
pl: Rzek

en: Taraba
pl: Taraba ( Taraba )

en: Yobe
pl: Yobe ( Yobe )

en: Dhaulagiri
pl: Okręg wyborczy Dhaulagiri

en: Janakpur
pl: Janakpur ( Janakpur )

en: Karnali
pl: Karnali (Karnali)

en: Mahakali
pl: Mahakali ( Mahakali )

en: Bay of Plenty
pl: Zatoka Obfitości

en: Hawke’s Bay
pl: Hawke's Bay

en: West Coast
pl: Zachodnie wybrzeże

en: Panamá
pl: Panama

en: West Panamá
pl: Zachodnia Panama

en: Lambayeque
pl: Lambayeque ( Lambayeque )

en: Moquegua
pl: Moquegua ( Moquegua )

en: Apayao
pl: Apayao ( Apayao )

en: Biliran
pl: Biliran ( Biliran )

en: Compostela Valley
pl: Dolina Compostela

en: Davao Oriental
pl: Davao Orientalny

en: Dinagat Islands
pl: Wyspy Dinagat

en: Eastern Samar
pl: Samar Wschodni

en: Guimaras
pl: Guimaras ( Guimaras )

en: La Union
pl: La Unia

en: Misamis Oriental
pl: Misamis Orientalny

en: Mountain Province
pl: Prowincja górska

en: Northern Samar
pl: Północny Samar

en: Oriental Mindoro
pl: Orientalny Mindoro

en: Saint Catherine
pl: Święta Katarzyna

en: Tokyo
pl: Tokio

en: Hiroshima
pl: Hiroszima

en: Homa Bay
pl: Zatoka Homa

en: Murang’a
pl: Murang'a

en: Nairobi County
pl: Hrabstwo Nairobi

en: Tana River
pl: Rzeka Tana

en: Vientiane Province
pl: Prowincja Wientian

en: Vientiane
pl: Wientian

en: Grand Cape Mount
pl: Wielki Przylądek Góra

en: Grand Gedeh
pl: Wielki Gedeh

en: River Gee
pl: Rzeka Gee

en: Chișinău
pl: Kiszyniów

en: Basarabeasca
pl: Basarabeasca ( Basarabeasca )

en: Criuleni
pl: Criuleni ( Criuleni )

en: Drochia
pl: Rejon

en: Ialoveni
pl: Ialoveni ( Ialoveni )

en: Leova
pl: Leova (Leova)

en: Soroca
pl: Soroca (Soroca)

en: Ungheni
pl: Ungheni (Ungheni)

en: Baja California
pl: Baja Kalifornia

en: Coahuila
pl: Coahuila ( Coahuila )

en: Yucatán
pl: Jukatan

en: Malacca (Melaka)
pl: Malakka (Melaka)

en: Maputo Province
pl: Prowincja Maputo

en: Alexandria
pl: Aleksandria

en: Aswan
pl: Asuan

en: Red Sea
pl: Morze Czerwone

en: Cairo
pl: Kair

en: South Sinai
pl: Synaj Południowy

en: North Sinai
pl: Synaj Północny

en: Cádiz
pl: Kadyks

en: Cantabria
pl: Kantabria

en: Gipuzkoa
pl: Gipuzkoa ( Gipuzkoa )

en: Madrid
pl: Madryt

en: Málaga
pl: Malaga

en: Santa Cruz de Tenerife
pl: Santa Cruz de Teneryfa

en: Valencia
pl: Walencja

en: Biscay
pl: Zatoka Biskajska

en: Zaragoza
pl: Saragossa

en: Central
pl: CO

en: Eastern
pl: Wschodnia

en: Greater Accra
pl: Wielka Akra

en: North East
pl: Północny Wschód

en: Northern
pl: Północna

en: Upper East
pl: Górny Wschód

en: Upper West
pl: Górny zachód

en: Western
pl: Zachodni

en: Western North
pl: Zachodnia północ

en: Attica
pl: Attyka

en: East Macedonia and Thrace
pl: Wschodnia Macedonia i Tracja

en: Central Macedonia
pl: Środkowa Macedonia

en: West Macedonia
pl: Zachodnia Macedonia

en: Epirus
pl: Epir

en: Thessaly
pl: Tesalia

en: Ionian Islands
pl: Wyspy Jońskie

en: West Greece
pl: Grecja Zachodnia

en: Central Greece
pl: Grecja Środkowa

en: Peloponnese
pl: Peloponez

en: North Aegean
pl: Północne Wyspy Egejskie

en: South Aegean
pl: Południowe Wyspy Egejskie

en: Crete
pl: Kreta

en: Jalapa
pl: Jalapa (Dziwaczek jalapa)

en: Hong Kong Island
pl: Wyspa Hongkong

en: New Territories
pl: Nowe terytoria

en: Bay Islands
pl: Wyspy Bay

en: Bács-Kiskun
pl: Okręg wyborczy Bács-Kiskun

en: Békés
pl: Okręg wyborczy Békés

en: Budapest
pl: Budapeszt

en: Komárom-Esztergom
pl: Okręg wyborczy Komárom-Esztergom

en: Pest
pl: Szkodnik

en: DKI Jakarta
pl: DKI Dżakarta

en: Jammu and Kashmir
pl: Dżammu i Kaszmir

en: Maharashtra
pl: Maharasztra

en: Punjab
pl: Pendżab

en: West Bengal
pl: Bengal Zachodni

en: Andaman and Nicobar Islands
pl: Wyspy Andamańskie i Nikobar

en: Dadra and Nagar Haveli
pl: Dadra i Nagar Haveli

en: Daman and Diu
pl: Daman i Diu

en: Lakshadeep
pl: Lakshadeep ( Lakshadeep )

en: Khuzestan (خوزستان)
pl: Chuzestan (خوزستان)

en: Tehran (تهران)
pl: Teheran (تهران)

en: Bushehr (بوشهر)
pl: Bushehr (بوهر)

en: Yazd (یزد)
pl: Yazd (یید)

en: Ghazvin (قزوین)
pl: Ghazvin (ییوین)

en: Zanjan (زنجان)
pl: Zanjan (7نیان)

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
pl: Azarbaijan Wschodni (آذربایجان یریی)

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
pl: West Azarbaijan (آذربایجان)

en: Chaharmahal and Bakhtiari (چهارمحال و بختیاری)
pl: Chaharmahal i Bakhtiari (هارمحال و بتتیاری)

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
pl: Khorasan Południowy (رراسان نوبی)

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
pl: Khorasan północny (خراسان شمالی)

en: Kurdistan / کردستان)
pl: Kurdystan / کردستان)

en: Kohgiluyeh and BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)
pl: Kohgiluyeh i BoyerAhmad (کهگیلوییه و بویراحمد)

en: Golestan (گلستان)
pl: Golestan (ja)

en: Gilan (گیلان)
pl: Gilan (100 000)

en: Mazandaran (مازندران)
pl: Mazowiecki (مایندران)

en: Hormozgan (هرمزگان)
pl: Hormozgan (هرمییان)

en: Sistan and Baluchestan (سیستان و بلوچستان)
pl: Sistan i Baluchestan (سیستتان و بلوɪستان)

en: Bologna
pl: Bolonia

en: Catania
pl: Katania

en: Genova
pl: Genua

en: Latina
pl: Latynoski

en: Lucca
pl: Lukka

en: Milano
pl: Milano (Mediolan)

en: Pesaro e Urbino
pl: Pesaro i Urbino

en: Pisa
pl: Piza

en: Ravenna
pl: Rawenny

en: Verona
pl: Werona

en: Saint Andrew
pl: Święty Andrzej

en: Saint Thomas
pl: Święty Tomasz

en: Saint Ann
pl: Święta Anna

en: Saint James
pl: Święty Jakub

en: Hanover
pl: Hanower

en: Saint Elizabeth
pl: Święta Elżbieta

en: Moxico
pl: Moxico ( Moxico )

en: Namibe
pl: Namibe ( Namibe )

en: Uíge
pl: Uíge ( Uíge )

en: Zaire
pl: Zair

en: Córdoba
pl: Kordoba

en: Australian Capital Territory
pl: Australijskie Terytorium Stołeczne

en: New South Wales
pl: Nowa Południowa Walia

en: Northern Territory
pl: Terytorium Północne

en: South Australia
pl: Australia Południowa

en: Western Australia
pl: Australia Zachodnia

en: Bagerhat
pl: Bagerhat ( Bagerhat )

en: Bandarban
pl: Bandarban ( Bandarban )

en: Bhola
pl: Okręg wyborczy Bhola

en: Brahmanbaria
pl: Brahmanbaria ( Brahmanbaria )

en: Chandpur
pl: Chandpur ( Chandpur )

en: Chuadanga
pl: Okręg wyborczy Chuadanga

en: Gopalganj
pl: Gopalganj ( Gopalganj )

en: Jamalpur
pl: Okręg wyborczy Jamalpur

en: Jhenaidah
pl: Jhenaidah ( Jhenaidah )

en: Joypurhat
pl: Joypurhat ( Joypurhat )

en: Kurigram
pl: Kurigram ( Kurigram )

en: Kushtia
pl: Kushtia (kushtia)

en: Lalmonirhat
pl: Lalmonirhat ( Lalmonirhat )

en: Madaripur
pl: Madaripur ( Madaripur )

en: Meherpur
pl: Meherpur ( Meherpur )

en: Moulvibazar
pl: Moulvibazar ( Moulvibazar )

en: Mymensingh
pl: Mymensingh ( Mymensingh )

en: Narayanganj
pl: Narayanganj ( Narayanganj )

en: Nawabganj
pl: Nawabganj ( Nawabganj )

en: Netrakona
pl: Netrakona ( Netrakona )

en: Noakhali
pl: Noakhali ( Noakhali )

en: Pabna
pl: Pabna (Pabna)

en: Rajbari
pl: Rajbari (Rajbari)

en: Rangamati
pl: Rangamati ( Rangamati )

en: Satkhira
pl: Satkhira ( Satkhira )

en: Shariatpur
pl: Shariatpur ( Shariatpur )

en: Sirajganj
pl: Sirajganj ( Sirajganj )

en: Sunamganj
pl: Sunamganj ( Sunamganj )

en: Tangail
pl: Tangail (Tangail)

en: Plovdiv
pl: Płowdiw

en: Sofia District
pl: Dystrykt Sofia

en: Varna
pl: Warna

en: Veliko Tarnovo
pl: Wielkie Tyrnowo

en: Vratsa
pl: Wraca

en: Oruro
pl: Okręg wyborczy Oruro

en: Potosí
pl: Potosí ( Potosí )

en: Acre
pl: Akr

en: Distrito Federal
pl: Distrito Federalny

en: Paraná
pl: Parana

en: Roraima
pl: Roraima ( Roraima )

en: British Columbia
pl: Kolumbia Brytyjska

en: New Brunswick
pl: Nowy Brunszwik

en: Newfoundland and Labrador
pl: Nowa Funlandia i Labrador

en: Northwest Territories
pl: Terytoria północno-zachodnie

en: Nova Scotia
pl: Nowa Szkocja

en: Prince Edward Island
pl: Wyspa Księcia Edwarda

en: Yukon Territory
pl: Terytorium Jukonu

en: Basel-Stadt
pl: Bazylea-Stadt

en: Fribourg
pl: Fryburg

en: Geneva
pl: Genewa

en: St. Gallen
pl: Św Gallen

en: Zürich
pl: Zurych

en: Arica y Parinacota
pl: Arica i Parinacota

en: Beijing / 北京
pl: Pekin / 北京

en: Inner Mongolia / 內蒙古
pl: Mongolia Wewnętrzna / 內蒙古

en: Shanghai / 上海
pl: Szanghaj / 上海

en: Sichuan / 四川
pl: Syczuan / 四川

en: Macao / 澳门
pl: Makau / 澳门

en: Tibet / 西藏
pl: Tybet / 西藏

en: Capital District
pl: Dystrykt stołeczny

en: San Andrés & Providencia
pl: San Andrés i Providencia

en: Baden-Württemberg
pl: Badenia-Wirtembergia

en: Bavaria
pl: Bayern

en: Brandenburg
pl: Brandenburgia

en: Bremen
pl: Brema

en: Hesse
pl: Hesja

en: Mecklenburg-Vorpommern
pl: Meklemburgia-Pomorze Przednie

en: Lower Saxony
pl: Dolna Saksonia

en: North Rhine-Westphalia
pl: Nadrenia Północna-Westfalia

en: Rhineland-Palatinate
pl: Nadrenia-Palatynat

en: Saarland
pl: Saara

en: Saxony
pl: Saksonia

en: Saxony-Anhalt
pl: Saksonia-Anhalt

en: Schleswig-Holstein
pl: Szlezwik-Holsztyn

en: Thuringia
pl: Turyngia

en: Samaná
pl: Samana

en: Bouira
pl: Al-Buwajra

en: Algiers
pl: Algier

en: Constantine
pl: Konstantyn

en: M’Sila
pl: M'Sila

en: Mascara
pl: Tusz do rzęs

en: Relizane
pl: Ghulajzan

en: Galápagos
pl: Galapagos

en: When will this gallery expire and no longer be accessible
pl: Kiedy ta galeria wygaśnie i nie będzie już dostępna?

en: Comments
pl: Komentarze

en: Allow comments on images in this gallery
pl: Zezwalaj na komentowanie obrazów w tej galerii

en: Comments require approval
pl: Komentarze wymagają zatwierdzenia

en: Should comments require approval before being shown
pl: Czy komentarze powinny wymagać zatwierdzenia przed wyświetleniem?

en: Disable favorites for this gallery
pl: Wyłącz ulubione dla tej galerii

en: Gallery Sharing
pl: Udostępnianie galerii

en: Disable gallery sharing
pl: Wyłącz udostępnianie galerii

en: Image Sharing
pl: Udostępnianie obrazu

en: Disable individual image sharing for this gallery
pl: Wyłącz indywidualne udostępnianie obrazów dla tej galerii

en: Disable Products
pl: Wyłączanie produktów

en: Users will not be able to purchase any products for this gallery
pl: Użytkownicy nie będą mogli kupować żadnych produktów dla tej galerii

en: Price Level
pl: Poziom cen

en: Emails
pl: Emaile

en: Provided Emails
pl: Dostarczone wiadomości e-mail

en: Title
pl: Tytuł

en: Expires
pl: Wygasa

en: Date
pl: Data

en: Expired
pl: Wygasłe

en: Drop files here
pl: Przeciągnij pliki tutaj

en: Select Files from Computer
pl: Wybierz pliki z komputera

en: Recommend image size larger than %s
pl: Zalecany rozmiar obrazu większy niż %s

en: FTP Folders
pl: Foldery FTP

en: Select folder
pl: Wybierz folder

en: Import
pl: Importuj

en: Choose from Media Library
pl: Wybierz z biblioteki multimediów

en: Select all images
pl: Wybierz wszystkie obrazy

en: Delete selected images
pl: Usuwanie wybranych obrazów

en: Showing %1$s of %2$s images
pl: Wyświetlanie %1$s z %2$s obrazów

en: Load %s more images
pl: Załaduj %s więcej obrazów

en: GO
pl: IDŹ

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Saving image order...
pl: Zapisywanie kolejności obrazów...

en: Sorry, the image could not be deleted for some reason
pl: Przepraszamy, z jakiegoś powodu obraz nie mógł zostać usunięty

en: Sorry, the image could not be set as featured
pl: Przepraszamy, obraz nie mógł zostać ustawiony jako polecany

en: Select no images
pl: Wybierz brak obrazów

en: Allowed Files
pl: Dozwolone pliki

en: An image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied.
pl: Obraz nie został w pełni przesłany, ponieważ jest zbyt duży, aby serwer mógł go obsłużyć. Miniatury i znaki wodne mogły nie zostać zastosowane.

en: Invalid file type
pl: Nieprawidłowy typ pliku

en: images
pl: obrazki

en: Already uploaded to gallery
pl: Już przesłane do galerii

en: The selected file could not be copied to %s.
pl: Wybrany plik nie mógł być skopiowany do %s.

en: No emails collected yet
pl: Nie zebrano jeszcze żadnych wiadomości e-mail

en: Add gallery name
pl: Dodaj nazwę galerii

en: All
pl: Wszystkie

en: Trash
pl: Kosz

en: Filter by customer
pl: Filtruj według klienta

en: View ordered products
pl: Zobacz zamówione produkty

en: Change status to: %s
pl: Zmień status na: %s

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Order
pl: Zamówienie

en: Customer
pl: Klient

en: Order Total
pl: Suma zamówienia

en: View invoice
pl: Zobacz fakturę

en: Order Actions
pl: Akcje zamówienia

en: Order Data
pl: Dane zamówienia

en: Delete permanently
pl: Usuń na zawsze

en: Move to Trash
pl: Przenieś do kosza

en: Choose an action...
pl: Wybierz działanie...

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Resend order email to customer
pl: Ponowne wysłanie wiadomości e-mail z zamówieniem do klienta

en: Test Order
pl: Kolejność testów

en: Payment Method
pl: Metoda płatności

en: Delivery/Shipping Method
pl: Metoda dostawy/wysyłki

en: Order Status
pl: Status zamówienia

en: Notify customer of status change
pl: Powiadomienie klienta o zmianie statusu

en: Shipping
pl: Wysyłka

en: No shipping address collected for this order
pl: Brak adresu wysyłki dla tego zamówienia

en: Billing
pl: Dane do faktury

en: No billing address collected for this order
pl: Brak adresu rozliczeniowego dla tego zamówienia

en: EU VAT Number
pl: Unijny numer podatku VAT

en: Items
pl: Produkty

en: Log
pl: Dziennik

en: Refunds
pl: Zwroty

en: Image
pl: Obraz

en: Image Data
pl: Dane obrazu

en: Product
pl: Produkt

en: Qty
pl: Ilość

en: Item Price
pl: Cena jednostkowa

en: Item Total
pl: Pozycja Razem

en: Subtotal
pl: Razem

en: Shipping via %s
pl: Wysyłka przez %s

en: Discounts
pl: Rabaty

en: Tax
pl: Podatek

en: Credits Applied
pl: Zastosowane kredyty

en: Copy and paste the file names above into Lightroom search feature (Library filter) to quickly find and create a new collection to make processing this order easier. Make sure you are using the "Contains" (and not "Contains All") search parameter.
pl: Skopiuj i wklej powyższe nazwy plików do funkcji wyszukiwania Lightroom (filtr Biblioteka), aby szybko znaleźć i utworzyć nową kolekcję, która ułatwi przetwarzanie tego zamówienia. Upewnij się, że używasz parametru wyszukiwania "Zawiera" (a nie "Zawiera wszystkie").

en: Notify customer?
pl: Powiadomić klienta?

en: Add comment
pl: Dodaj komentarz

en: This is for internal use only and is not visible to your customer
pl: Jest on przeznaczony wyłącznie do użytku wewnętrznego i nie jest widoczny dla klientów

en: Save notes
pl: Zapisywanie notatek

en: No log entries yet
pl: Brak wpisów w dzienniku

en: Order status notification email sent to %s
pl: Wiadomość e-mail z powiadomieniem o statusie zamówienia wysłana do %s

en: Order email successfully resent
pl: Wiadomość e-mail z zamówieniem została pomyślnie wysłana

en: Invalid order ID
pl: Nieprawidłowy identyfikator elementu

en: Upload Image
pl: Załaduj obrazek

en: Select image to upload
pl: Wybierz obraz do przesłania

en: Use this image
pl: Użyj tego obrazka

en: Description
pl: Opis

en: Product Info
pl: Informacje o produkcie

en: Type
pl: Typ

en: Manage more price levels to offer different pricing in across galleries for the same product
pl: Zarządzaj większą liczbą poziomów cen, aby oferować różne ceny w różnych galeriach dla tego samego produktu

en: Taxable
pl: Opodatkowany

en: Extra Shipping Cost
pl: Dodatkowy koszt wysyłki

en: Additional shipping cost, intended for larger items such as canvases
pl: Dodatkowy koszt wysyłki, przeznaczony dla większych przedmiotów, takich jak płótna

en: Category
pl: Kategoria

en: All categories
pl: Wszystkie kategorie

en: Add product name
pl: Dodaj nazwę produktu

en: Copy system info to clipboard
pl: Kopiowanie informacji o systemie do schowka

en: Invalid tool
pl: Nieprawidłowe narzędzie

en: Orphaned Images
pl: Osierocone obrazy

en: Sometimes when deleting galleries the associated images are not fully deleted. This tool will remove those orphaned images to help reduce file storage.
pl: Czasami podczas usuwania galerii powiązane obrazy nie są w pełni usuwane. To narzędzie usunie te osierocone obrazy, aby zmniejszyć ilość przechowywanych plików.

en: Delete orphaned images
pl: Usuwanie osieroconych obrazów

en: Sunshine found %s orphaned folders of images.
pl: Sunshine znalazł %s osieroconych folderów obrazów.

en: <strong style="color: red;">It is recommended to make a backup before running this tool. Images will be completely deleted from your server.</strong></p>
pl: <strong style="color: red;">Zaleca się wykonanie kopii zapasowej przed uruchomieniem tego narzędzia. Obrazy zostaną całkowicie usunięte z serwera.</strong></p>

en: No orphans found!
pl: Nie znaleziono sierot!

en: Abort
pl: Zatrzymaj

en: Cannot process image, likely out of memory
pl: Nie można przetworzyć obrazu, prawdopodobnie zabrakło pamięci

en: Regenerate Images
pl: Regeneruj obrazy

en: If you have changed thumbnail size, digital download size or watermark settings, you need to regenerate images.
pl: Jeśli zmieniono rozmiar miniatury, rozmiar pobierania cyfrowego lub ustawienia znaku wodnego, należy zregenerować obrazy.

en: Regenerating images for "%s"
pl: Regenerowanie obrazów dla "%s"

en: Regenerating images
pl: Regeneracja obrazów

en: Image did not fully upload because it is too large for your server to handle. Thumbnails and watermarks may not have been applied. Recommend increasing available memory.
pl: Obraz nie został w pełni przesłany, ponieważ jest zbyt duży, aby serwer mógł go obsłużyć. Miniatury i znaki wodne mogły nie zostać zastosowane. Zalecamy zwiększenie dostępnej pamięci.

en: Done!
pl: Gotowe!

en: Could not find original file to regenerate from
pl: Nie można znaleźć oryginalnego pliku do regeneracji

en: Clear Sesssions
pl: Przejrzyste sesje

en: Sunshine stores information about user carts in sessions which are saved to the database. If your database is too big, you can clear all the session data here.
pl: Sunshine przechowuje informacje o koszykach użytkowników w sesjach, które są zapisywane w bazie danych. Jeśli baza danych jest zbyt duża, możesz wyczyścić wszystkie dane sesji tutaj.

en: Clear sessions
pl: Jasne sesje

en: session | sessions
pl[0]: sesja

en: No sessions found!
pl: Nie znaleziono sesji!

en: Sessions cleared
pl: Sesje zakończone

en: Unused Image Sizes
pl: Nieużywane rozmiary obrazów

en: Sunshine only needs to generate two image sizes for each: thumbnail and large. Some sites, because of their theme or plugins, have a lot of image sizes generated. This tool will clean them up.
pl: Sunshine musi wygenerować tylko dwa rozmiary obrazu dla każdego z nich: miniaturę i duży. Niektóre witryny, ze względu na ich motyw lub wtyczki, mają wiele wygenerowanych rozmiarów obrazów. To narzędzie je oczyści.

en: Delete Unused Image Sizes
pl: Usuwanie nieużywanych rozmiarów obrazów

en: An item has been removed from your cart because it no longer exists
pl: Artykuł został usunięty z koszyka, ponieważ już nie istnieje

en: Discount "%s" removed because it is no longer valid
pl: Rabat "%s" został usunięty, ponieważ nie jest już ważny

en: Contact Information
pl: Dane kontaktowe

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Delivery Method
pl: Metoda dostawy

en: Shipping Method
pl: Metoda wysyłki

en: Payment
pl: Płatność

en: Same as shipping address
pl: Taki sam jak adres wysyłki

en: Use a different billing address
pl: Użyj innego adresu rozliczeniowego

en: Use my credits (%s available)
pl: Wykorzystaj moje kredyty (%s dostępne)

en: Submit Order & Pay %s
pl: Złóż zamówienie i zapłać %s

en: Submit Order for Free
pl: Prześlij zamówienie za darmo

en: By submitting this order, you agree to our <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>
pl: Przesyłając to zamówienie, użytkownik wyraża zgodę na <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a>

en: Edit
pl: Edytuj

en: Next Step
pl: Następny krok

en: Invalid checkout section
pl: Nieprawidłowa sekcja kasy

en: Field is required
pl: Wymagane pole

en: Invalid email
pl: Błędny email

en: No payment method
pl: Brak metody płatności

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: &#197;land Islands
pl: Wyspy Alandzkie

en: Algeria
pl: Algieria

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańska

en: Andorra
pl: Andora

en: Antarctica
pl: Antarktyda

en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: Brazil
pl: Brazylia

en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Canada
pl: Kanada

en: Cape Verde
pl: Republika Zielonego Przylądka

en: Cayman Islands
pl: Kajmany

en: Central African Republic
pl: Republika Afryki Śrofkowej

en: Chad
pl: Czad

en: China
pl: Chiny

en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Comoros
pl: Komory

en: Congo (Brazzaville)
pl: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
pl: Demokratyczna Republika Konga (Kinshasa)

en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Cuba
pl: Kuba

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Denmark
pl: Dania

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Dominikana

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: Egypt
pl: Egipt

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Falkland Islands
pl: Falklandy

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

en: Georgia
pl: Gruzja

en: Germany
pl: Niemcy

en: Greece
pl: Grecja

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guyana
pl: Gujana

en: Hungary
pl: Węgry

en: Iceland
pl: Islandia

en: India
pl: Indie

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: Iraq
pl: Irak

en: Republic of Ireland
pl: Republika Irlandii

en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: Israel
pl: Izrael

en: Italy
pl: Włochy

en: Ivory Coast
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Jordan
pl: Jordania

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Lebanon
pl: Liban

en: Libya
pl: Libia

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Macao S.A.R., China
pl: Makao SAR, Chiny

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Maldives
pl: Maledivy

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Micronesia
pl: Mikronezja

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: Monaco
pl: Monako

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Morocco
pl: Maroko

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Myanmar
pl: Mjanma

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Norfolk Island
pl: Wyspa Norfolk

en: North Korea
pl: Korea Północna

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Norway
pl: Norwegia

en: Palestinian Territory
pl: Terytoria palestyńskie

en: Papua New Guinea
pl: Papua-Nowa Gwinea

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Qatar
pl: Katar

en: Reunion
pl: Reunion Island

en: Romania
pl: Rumunia

en: Russia
pl: Rosja

en: Saint Barth&eacute;lemy
pl: Saint Barth i eacute; lemy

en: Saint Helena
pl: Wyspa Świętej Heleny

en: Saint Kitts and Nevis
pl: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Martin (French part)
pl: Saint Martin (część francuska)

en: Saint Pierre and Miquelon
pl: Saint Pierre i Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
pl: Saint Vincent i Grenadyny

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
pl: S & atilde; o Tom & eacute; oraz Pr & iacute; ncipe

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Singapore
pl: Singapur

en: Slovakia
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: South Africa
pl: Południowa Afryka

en: South Georgia/Sandwich Islands
pl: Georgia Południowa / Sandwich Islands

en: South Korea
pl: Korea Południowa

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Suriname
pl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
pl: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
pl: Szwajcaria

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

en: Trinidad and Tobago
pl: Trinidad i Tobago

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Turkey
pl: Turcja

en: Turkmenistan
pl: Turkmenia

en: Turks and Caicos Islands
pl: Turks i Caicos

en: U.S. Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States
pl: Stany Zjednoczone

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Vatican
pl: Watykan

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: Wallis and Futuna
pl: Wallis i Futuna

en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

en: Yemen
pl: Jemen

en: Shkodër
pl: Szkodra

en: Could not automatically retrieve the license key for %s
pl: Nie można automatycznie pobrać klucza licencyjnego dla %s

en: Your licenses could not be activated because your server failed to connect to SunshinePhotoCart.com: %s
pl: Nie można aktywować licencji, ponieważ serwer nie może połączyć się z SunshinePhotoCart.com: %s

en: Unknown error occured
pl: Wystąpił nieznany błąd

en: License for %s failed to be activated: %s
pl: Nie udało się aktywować licencji dla %s: %s

en: An error occurred, please try again.
pl: Wystąpił błąd, spróbuj ponownie.

en: Could not get download file
pl: Nie można pobrać pliku

note: translators: the plugin name.
en: There is a new version of %1$s available.
pl: Dostępna jest nowa wersja %1$s.

en: Contact your network administrator to install the update.
pl: Skontaktuj się z administratorem sieci, aby zainstalować aktualizację.

note: translators: 1. opening anchor tag, do not translate 2. the new plugin version 3. closing anchor tag, do not translate.
en: %1$sView version %2$s details%3$s.
pl: %1$s Wyświetl szczegóły wersji %2$s%3$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
pl: %1$s Wyświetl szczegóły wersji %2$s%3$s lub %4$saktualizuj teraz%5$s.

en: Update now.
pl: Aktualizuj teraz.

en: You do not have permission to install plugin updates
pl: Nie posiadasz uprawnień do instalowania aktualizacji wtyczki

en: Error
pl: Błąd

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: View page
pl: Zobacz stronę

en: Please select a page
pl: Proszę wybrać stronę

en: Upload an image
pl: Prześlij obrazek

en: Use image
pl: Użyj obrazka

en: Upload new image
pl: Prześlij nowy obraz

en: Remove image
pl: Usuń obrazek

en: See upgrade options
pl: Zobacz opcje aktualizacji

en: Month(s)
pl: Miesiąc(e)

en: Day(s)
pl: Dni

en: Hour(s)
pl: Godzin(-a,-y)

en: Write a Review
pl: Napisz opinię

en: Upgrade
pl: Aktualizuj

en: Submit Support Ticket
pl: Prześlij zgłoszenie do pomocy technicznej

en: Sunshine Main Page
pl: Strona główna Sunshine

en: Sunshine Account
pl: Konto Sunshine

en: Sunshine Favorites
pl: Ulubione słoneczne

en: Sunshine Terms & Conditions
pl: Regulamin Sunshine

en: Thank you for using <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cart</a>! Please <a href="%2$s" target="_blank">rate us</a> on <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>
pl: Dziękujemy za korzystanie z <a href="%1$s" target="_blank">Sunshine Photo Cart</a>! <a href="%2$s" target="_blank">Oceń nas</a> na <a href="%2$s" target="_blank">WordPress.org</a>

en: The slug for core order statuses is not editable as it could break Sunshine functionality
pl: Slug dla podstawowych statusów zamówień nie jest edytowalny, ponieważ mogłoby to zepsuć funkcjonalność Sunshine

en: Order Updated
pl: Kolejność zaktualizowana

en: <strong>Gallery updated</strong>, <a href="%s">view gallery</a>
pl: <strong>Galeria zaktualizowana</strong>, <a href="%s">zobacz galerię</a>

en: <strong>Gallery created</strong>, <a href="%s">view gallery</a>
pl: <strong>Galeria utworzona</strong>, <a href="%s">zobacz galerię</a>

en: Sunshine logging is enabled. <a href="%s">Please disable when no longer in use.</a>
pl: Logowanie Sunshine jest włączone. <a href="%s">Należy je wyłączyć, gdy nie jest już używane.</a>

en: Sunshine installation process was skipped. <a href="%s">Please complete the installation process.</a>
pl: Proces instalacji Sunshine został pominięty. <a href="%s">Dokończ proces instalacji.</a>

en: %s order | %s orders
pl[0]: %s zamówienie

en: Customers
pl: Klienci

en: Reports
pl: Raporty

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Add-ons
pl: Dodatki

en: Setup Guide
pl: Przewodnik konfiguracji

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Name
pl: Nazwa

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Orders
pl: Zamówienia

en: Order Totals
pl: Suma zamówień

en: Latest Activity
pl: Ostatnia Aktywność

en: No customers found
pl: Nie znaleziono klientów

note: translators: the license key expiration date
en: Your license key expired on %s.
pl: Klucz licencyjny wygasł %s.

en: Your license key has been disabled
pl: Klucz licencyjny został wyłączony

en: Invalid license
pl: Błędna licencja

en: Invalid license key
pl: Nieprawidłowy klucz licencyjny

en: Your license is not active for this URL
pl: Twoja licencja nie jest aktywna dla tego URL

en: This appears to be an invalid license key
pl: Wygląda na to, że jest to nieprawidłowy klucz licencyjny

en: Your license key has reached its activation limit
pl: Twój klucz licencyjny osiągnął limit aktywacji

en: You have a special lifetime license that never expires!
pl: Masz specjalną dożywotnią licencję, która nigdy nie wygasa!

en: Expires on %s
pl: Data ważności %s

en: You do not have an active license for %s, please enter and activate your current license on the <a href="%s">Licenses page</a>
pl: Nie masz aktywnej licencji na %s, wprowadź i aktywuj aktualną licencję na <a href="%s">stronie Licencje</a>

en: License for %s has been activated
pl: Licencja dla %s została aktywowana

en: License for %s has been deactivated
pl: Licencja dla %s została dezaktywowana

en: License for %s could not be deactivated, please <a href="%s" target="_blank">contact support</a>
pl: Nie można dezaktywować licencji dla %s, prosimy o <a href="%s" target="_blank">kontakt z pomocą techniczną</a>

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Licenses</a> page. You can get your license key from <a href="%2$s" target="_blank">your account on SunshinePhotoCart.com</a>.
pl: Aby włączyć aktualizacje, wprowadź klucz licencyjny na stronie <a href="%1$s">Licencje</a>. Klucz licencyjny można uzyskać ze <a href="%2$s" target="_blank">swojego konta na SunshinePhotoCart.com</a>.

en: License for %s failed to be updated: %s
pl: Nie udało się zaktualizować licencji dla %s: %s

en: License for %s has been updated
pl: Licencja dla %s została zaktualizowana

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Upload a file
pl: Prześlij plik

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: Upload new file
pl: Prześlij nowy plik

en: Remove file
pl: Usuń plik

en: Deactivate
pl: Dezaktywuj

en: Refresh license
pl: Odśwież licencję

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Terms & Conditions
pl: Regulamin

en: Pickup
pl: Odbiór

en: Ship
pl: Statek

en: Search Customers
pl: Szukaj klientów

en: Customer has been updated
pl: Klient został zaktualizowany

en: Profile
pl: Profil

en: Shipping Address
pl: Adres wysyłki

en: No shipping address collected for this customer
pl: Brak adresu wysyłki dla tego klienta

en: Billing Address
pl: Adres rozliczeniowy

en: No billing address collected for this customer
pl: Brak adresu rozliczeniowego dla tego klienta

en: Credits
pl: Kredyty

en: Save credits
pl: Oszczędzaj kredyty

en: Total
pl: Razem

en: Avg Order
pl: Średnie zamówienie

en: No orders
pl: Brak zamówień

en: Filter by gallery
pl: Filtruj według galerii

en: Copy to clipboard
pl: Skopiuj do schowka

en: No favorites
pl: Brak ulubionych

en: Timeline
pl: Oś Czasu

en: No activity
pl: Brak aktywności

en: Logged in
pl: Zalogowany

en: Logged out
pl: Wylogowany

en: %s credits used
pl: wykorzystane kredyty %s

en: Sunshine Photo Cart Sales Summary
pl: Podsumowanie sprzedaży wózków fotograficznych Sunshine

en: Sunshine Photo Cart Setup
pl: Konfiguracja wózka fotograficznego Sunshine

en: Current month sales
pl: Sprzedaż w bieżącym miesiącu

en: Last month sales
pl: Sprzedaż w ostatnim miesiącu

en: Lifetime sales
pl: Dożywotnia sprzedaż

en: New Orders
pl: Nowe zamówienie

en: Recent Orders
pl: Ostatnie zamówienia

en: Client Galleries
pl: Galerie klientów

en: Account
pl: Konto

en: Cart
pl: Koszyk

en: Checkout
pl: Zamówienie

en: Pending
pl: Oczekujące

en: We have received your order but payment is still pending
pl: Otrzymaliśmy Twoje zamówienie, ale płatność nie została jeszcze zrealizowana

en: New
pl: Nowy

en: We have received your order and payment
pl: Otrzymaliśmy zamówienie i płatność

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: The images in your order are being processed and/or printed
pl: Obrazy w zamówieniu są przetwarzane i/lub drukowane

en: Shipped/Completed
pl: Wysłane/ukończone

en: Your items have shipped (or are available for download)!
pl: Twoje przedmioty zostały wysłane (lub są dostępne do pobrania)!

en: Cancelled
pl: Anulowane

en: Your order was cancelled
pl: Twoje zamówienie zostało anulowane

en: Refunded
pl: Zwrócono

en: Your order was refunded
pl: Twoje zamówienie zostało zwrócone

en: Ready for pickup
pl: Gotowy do odbioru

en: Your order is ready to be picked up
pl: Twoje zamówienie jest gotowe do odbioru

en: Default
pl: Domyślny

en: Prints
pl: Wydruki

en: Welcome to Sunshine Photo Cart %s
pl: Witamy w Sunshine Photo Cart %s

en: <strong>Thank you for updating to the latest version!</strong> Sunshine %1$s is the most comprehensive client proofing and photo cart plugin for WordPress. We hope you enjoy greater selling success!
pl: <strong>Dziękujemy za aktualizację do najnowszej wersji!</strong> Sunshine %1$s to najbardziej wszechstronna wtyczka do sprawdzania klientów i koszyka zdjęć dla WordPress. Mamy nadzieję, że odniesiesz większy sukces w sprzedaży!

en: Recent Improvements
pl: Ostatnie ulepszenia

en: See the full Changelog
pl: Zobacz pełną listę zmian

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: Sorry, there was an error with your request
pl: Przepraszamy, wystąpił błąd w żądaniu

en: Select shipping method
pl: Wybierz opcję dostawy

en: Add shipping method
pl: Dodaj metodę dostawy

en: Delete
pl: Usuń

en: Add tax rate
pl: Dodaj stawkę podatku

en: Country
pl: Kraj

en: State/Province
pl: Województwo

en: Zip/Postal Code(s)
pl: Kod pocztowy

en: Tax Rate
pl: Wartość podatku

en: All countries
pl: Wszystkie kraje

en: Any state/province
pl: Dowolny stan/prowincja

en: Options
pl: Opcje

en: Download
pl: Pobierz

en: Package
pl: Pakiet

en: Products
pl: Produkty

en: Galleries
pl: Galerie

en: Images
pl: Zdjęcia

en: Profits
pl: Zyski

en: Day
pl: Dzień

en: Week
pl: Tydzień

en: Month
pl: Miesiąc

en: Year
pl: Rok

en: All time
pl: Cały czas

en: Filter
pl: Filtr

en: Refresh data
pl: Odświeżanie danych

en: Total Received
pl: Łącznie otrzymano

en: Completed Orders
pl: Ukończone zamówienia

en: Average Order
pl: Średnie zamówienie

en: Total Unpaid Orders
pl: Suma nieopłaconych zamówień

en: Address
pl: Adres

en: Your Address Line 1
pl: Adres

en: Address Line 2
pl: Linia adresu 2

en: City
pl: Miasto

en: State / Province
pl: Województwo

en: Zip / Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Currency Formatting
pl: Formatowanie walut

en: Currency
pl: Waluta

en: Currency symbol position
pl: Pozycja symbolu waluty

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Left space
pl: Lewa strona

en: Right space
pl: Prawa strona

en: Thousands separator
pl: Separator tysięcy

en: Decimal separator
pl: Separator liczb dziesiętnych

en: Number of decimals
pl: Liczba miejsc po przecinku

en: Data & Logging
pl: Dane i rejestrowanie

en: Delete data on uninstall
pl: Usuń dane podczas deinstalacji

en: Delete all Galleries, Products, Orders, and settings data will be removed when Sunshine is uninstalled. WARNING! This will delete all images uploaded to your galleries as well!
pl: Usuń wszystkie galerie, produkty, zamówienia i dane ustawień zostaną usunięte po odinstalowaniu Sunshine. OSTRZEŻENIE! Spowoduje to również usunięcie wszystkich obrazów przesłanych do galerii!

en: Enable logging
pl: Włącz logowanie

en: Enable logging of all events within Sunshine to help with debugging. Disable when not needed.
pl: Włącz rejestrowanie wszystkich zdarzeń w Sunshine, aby pomóc w debugowaniu. Wyłącz, gdy nie jest to potrzebne.

en: View log
pl: Wyświetl dziennik

en: General
pl: Ogólne

en: Page Options
pl: Opcje strony

en: The following pages need selecting so that Sunshine knows where they are. These pages should have been created upon installation, if not you will need to create them.
pl: Poniższe strony należy wybrać, aby Sunshine wiedział, gdzie się znajdują. Strony te powinny zostać utworzone podczas instalacji, jeśli nie, należy je utworzyć.

en: Main Galleries Page
pl: Główna strona galerii

en: URLs
pl: Adresy URL

en: Gallery
pl: Galeria

en: Order Received
pl: Zamówienie przyjęte do realizacji

en: Store
pl: Sklep

en: Account Endpoints
pl: Punkty końcowe konta

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the account page.
pl: Punkty końcowe są dołączane do adresów URL stron w celu obsługi określonych działań na stronie konta.

en: View Order
pl: Zobacz zamówienie

en: Addresses
pl: Adresy

en: Account Details
pl: Szczegóły konta

en: Login
pl: Zaloguj się

en: Reset Password
pl: Resetuj hasło

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Pages & URLs
pl: Strony i adresy URL

en: Administration Options
pl: Opcje administracyjne

en: Remove images
pl: Usuń obrazy

en: When a gallery is permanently deleted, remove all associated attachments and image files from the servers
pl: Trwałe usunięcie galerii powoduje usunięcie z serwerów wszystkich powiązanych załączników i plików graficznych

en: Delete FTP folder
pl: Usuń folder FTP

en: This will remove the folder and images added via FTP, if this was used to create the gallery
pl: Spowoduje to usunięcie folderu i obrazów dodanych przez FTP, jeśli został on użyty do utworzenia galerii

en: Show images in Media Library
pl: Pokaż obrazy w bibliotece multimediów

en: By default Sunshine hides images uploaded to Sunshine galleries in the Media Library, enabling this option will show them instead. Use at your own risk.
pl: Domyślnie Sunshine ukrywa obrazy przesłane do galerii Sunshine w Bibliotece multimediów, włączenie tej opcji spowoduje ich wyświetlenie. Używaj na własne ryzyko.

en: Display Options
pl: Opcje wyświetlania

en: Hide galleries from search engines
pl: Ukryj galerie przed wyszukiwarkami

en: Enabling this option will attempt to block search engine bots from crawling and indexing galleries and images
pl: Włączenie tej opcji spowoduje zablokowanie robotom wyszukiwarek możliwości indeksowania galerii i obrazów

en: Gallery Order
pl: Galeria Zamówień

en: Custom ordering
pl: Zamówienia niestandardowe

en: Gallery Creation Date (New to Old)
pl: Data utworzenia galerii (od nowej do starej)

en: Gallery Creation Date (Old to New)
pl: Data utworzenia galerii (od starej do nowej)

en: Alphabetical
pl: Alfabetycznie

en: Image Order
pl: Zamówienie obrazu

en: Order images shot (Images MUST have EXIF field "DateTimeDigitized")
pl: Zamów wykonane zdjęcia (zdjęcia MUSZĄ mieć pole EXIF "DateTimeDigitized")

en: Image Upload Date (New to Old)
pl: Data przesłania obrazu (od nowego do starego)

en: Image Upload Date (Old to New)
pl: Data przesłania obrazu (ze starego do nowego)

en: Galleries Layout
pl: Układ galerii

en: Cropping option not recommended for justified or masonry
pl: Opcja przycinania nie jest zalecana w przypadku uzasadnionych lub murowanych obiektów

en: Standard
pl: Standardowy

en: Justified
pl: Wyjustowane

en: Images Layout
pl: Rozloženie obrázkov

en: Columns
pl: Kolumny

en: Per Page
pl: Na stronę

en: Pagination Style
pl: Styl Paginacji

en: Numbered pagination
pl: Numerowana paginacja

en: Load more button
pl: Przycisk Wczytaj więcej

en: Automatic infinite scrolling
pl: Automatyczne przewijanie w nieskończoność

en: Image Theft Prevention
pl: Zapobieganie kradzieży obrazów

en: Enabling this option will disable the right click menu and also not allow images to be dragged/dropped to the desktop. NOT a 100% effective method, but should stop most people. Is NOT used for admin users.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje wyłączenie menu prawego przycisku myszy, a także uniemożliwi przeciąganie/upuszczanie obrazów na pulpit. NIE jest to 100% eskuteczna metoda, ale powinna powstrzymać większość ludzi. NIE jest używana przez administratorów.

en: Proofing Only
pl: Tylko sprawdzanie

en: This will remove all aspects of purchasing abilities throughout the site, leaving just image viewing and adding to favorites
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich aspektów możliwości zakupu w całej witrynie, pozostawiając tylko przeglądanie obrazów i dodawanie do ulubionych

en: Allow product comments
pl: Zezwalaj na komentarze dotyczące produktów

en: Allow users to enter comments when adding an item to cart
pl: Umożliwienie użytkownikom wprowadzania komentarzy podczas dodawania produktu do koszyka

en: Disable Store
pl: Wyłącz sklep

en: Galleries come with a Store where products are shown first and customers add images to cart. You can disable this if you do not want to make it available.
pl: Galerie są dostarczane ze Sklepem, w którym produkty są wyświetlane jako pierwsze, a klienci dodają obrazy do koszyka. Możesz wyłączyć tę opcję, jeśli nie chcesz jej udostępniać.

en: Show Image Data
pl: Pokaż dane obrazu

en: What to show below image thumbnails
pl: Co wyświetlać pod miniaturami obrazów

en: Nothing
pl: Nic

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Title (Images MUST have EXIF field "Title")
pl: Tytuł (obrazy MUSZĄ mieć pole EXIF "Tytuł")

en: Disable Favorites
pl: Wyłącz Ulubione

en: Do not allow saving images to favorites across all galleries
pl: Nie zezwalaj na zapisywanie obrazów w ulubionych we wszystkich galeriach

en: Disable Gallery Sharing
pl: Wyłącz udostępnianie galerii

en: Do not allow sharing galleries
pl: Nie zezwalaj na udostępnianie galerii

en: Disable Image Sharing
pl: Wyłącz udostępnianie obrazów

en: Do not allow sharing images within a gallery
pl: Nie zezwalaj na udostępnianie obrazów w galerii

en: Image Options
pl: Opcje obrazka

en: Making changes to your image sizes does not immediately affect your galleries and you will need to regenerate all images. <a href="%s" target="_blank">Please see this help article</a>
pl: Wprowadzanie zmian w rozmiarach obrazów nie ma natychmiastowego wpływu na galerie i konieczne będzie ponowne utworzenie wszystkich obrazów. <a href="%s" target="_blank">Zapoznaj się z tym artykułem pomocy</a>

en: Thumbnail Size
pl: Rozmiar miniatury

en: Thumbnail Crop
pl: Przycinanie miniatur

en: Crop image to this exact size. Note: Cropped images not recommended for Justified or Masonry layouts
pl: Przytnij obraz dokładnie do tego rozmiaru. Uwaga: przycięte obrazy nie są zalecane dla układów Justified lub Masonry

en: Should images be cropped to the exact dimensions of your thumbnail width / height
pl: Czy obrazy powinny być przycięte do dokładnych wymiarów szerokości/wysokości miniatury?

en: Large Size
pl: Duży rozmiar

en: Image Quality
pl: Jakość Zdjęć

en: Quality that generated images are saved from 1-100. The higher the quality the larger the file size. If left empty, the default is 82.
pl: Jakość, z jaką zapisywane są wygenerowane obrazy, wynosi od 1 do 100. Im wyższa jakość, tym większy rozmiar pliku. Jeśli pole pozostanie puste, domyślnie ustawiona jest wartość 82.

en: Watermark
pl: Znak wodny

en: Watermark Image
pl: Obraz znaku wodnego

en: Must be a PNG image, ideally with transparency
pl: Musi to być obraz PNG, najlepiej z przezroczystością

en: Max Size
pl: Maksymalny rozmiar

en: From 1-100, a max percent size of the image
pl: Od 1-100, maksymalny procentowy rozmiar obrazu

en: Position
pl: Pozycja

en: Center
pl: Środek

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Top Left
pl: U góry po lewej

en: Top Right
pl: U góry po prawej

en: Bottom Left
pl: Na dole po lewej

en: Bottom Right
pl: Prawy dolny

en: Margin from edge
pl: Margines od krawędzi

en: Watermark Thumbnails
pl: Miniatury znaków wodnych

en: Enable Taxes
pl: Włącz podatki

en: Tax Rates
pl: Stawki podatkowe

en: Be as specific as you need. Order for most priority. You can include multiple zip/postal codes with commas.
pl: Bądź tak szczegółowy, jak potrzebujesz. Kolejność najbardziej priorytetowa. Możesz podać kilka kodów pocztowych z przecinkami.

en: Default customer location
pl: Domyślna lokalizacja klienta

en: If customer does not have address entered yet, what location is used to determine the default location
pl: Jeśli klient nie ma jeszcze wprowadzonego adresu, jaka lokalizacja jest używana do określenia domyślnej lokalizacji?

en: No location by default
pl: Brak domyślnej lokalizacji

en: My business location
pl: Lokalizacja mojej firmy

en: Calculate tax based on
pl: Oblicz podatek na podstawie

en: Which address is used to determine if tax is calculated
pl: Który adres jest używany do określenia, czy podatek jest naliczany?

en: Display prices
pl: Wyświetlane ceny

en: Prices entered with tax
pl: Ceny podane z podatkiem

en: Price display suffix
pl: Przyrostek wyświetlanej ceny

en: This shows after a price
pl: To pokazuje po cenie

en: Taxes
pl: Podatki

en: Distraction Free Checkout
pl: Zamówienie bez rozpraszaczy

en: Remove site header/footer and let user focus only on the checkout experience
pl: Usuń nagłówek/stopkę witryny i pozwól użytkownikowi skupić się wyłącznie na realizacji transakcji

en: Allow Guest Checkout
pl: Zezwalaj na płatność gościom

en: Allow users to checkout as a guest (do not require a user account)
pl: Zezwalaj użytkownikom na dokonywanie płatności jako gość (nie wymagaj konta użytkownika)

en: Always collect an address
pl: Zawsze zbieraj adres

en: There could be instances where no address is needed at checkout, this option forces an address field even in those situations
pl: Mogą wystąpić sytuacje, w których adres nie jest wymagany przy kasie, ta opcja wymusza pole adresu nawet w takich sytuacjach

en: Allowed Countries
pl: Dozwolone Kraje

en: Which countries users can select at checkout. If empty, all countries are allowed.
pl: Które kraje użytkownicy mogą wybrać przy realizacji zakupu. Jeśli puste, wszystkie kraje są dozwolone.

en: Google Maps API Key
pl: Klucz API Map Google

en: Enter a Google API key to enable address autocomplete at checkout, <a href="%s" target="_blank">learn more here</a>
pl: Wprowadź klucz Google API, aby włączyć autouzupełnianie adresu przy kasie, <a href="%s" target="_blank">dowiedz się więcej tutaj</a>

en: Display Fields
pl: Wyświetl pola

en: Other Fields
pl: Inne pola

en: Phone
pl: Telefon

en: Notes
pl: Notatki

en: VAT Number
pl: NIP

en: VAT Label
pl: Etykieta VAT

en: Payments
pl: Płatności

en: Delivery & Shipping
pl: Dostawa i wysyłka

en: Design Elements
pl: Elementy projektu

en: My WordPress Theme
pl: Mój motyw WordPress

en: Classic
pl: Klasyczny

en: Cover
pl: Okładka

en: Classic Theme Options
pl: Klasyczne opcje motywu

en: Menu Background
pl: Tło menu

en: Menu Links
pl: Wybierz kolor ramki granicy menu rozwijanego.

en: Main Background
pl: Tło menu głównego

en: Main Text
pl: Tekst Główny

en: Main Links
pl: Główne linki

en: Gallery Password Box
pl: Pole hasła galerii

en: Gallery Search Box
pl: Pole wyszukiwania galerii

en: Miscellaneous Elements
pl: Różne elementy

en: Auto-include Sunshine main menu
pl: Automatyczne włączanie menu głównego Sunshine

en: Automatically have the Sunshine Main Menu appear above the Sunshine content
pl: Automatyczne wyświetlanie menu głównego Sunshine nad zawartością Sunshine

en: Hide link to main galleries page
pl: Ukryj link do głównej strony galerii

en: Hide the link to your main galleries page in any Sunshine menus. Helpful if you want users to stick to just a single gallery.
pl: Ukryj link do głównej strony galerii w dowolnym menu Sunshine. Przydatne, jeśli chcesz, aby użytkownicy trzymali się tylko jednej galerii.

en: Customizations
pl: Dostosowania

en: Custom CSS
pl: Własny CSS

en: Before Sunshine
pl: Przed słońcem

en: Shown before every Sunshine associated page
pl: Wyświetlane przed każdą stroną powiązaną z Sunshine

en: Shown after every Sunshine associated page
pl: Wyświetlane po każdej stronie powiązanej z Sunshine

en: Invoice
pl: Faktura

en: Extra content to be shown on all invoices
pl: Dodatkowa treść wyświetlana na wszystkich fakturach

en: Design
pl: Projekt

en: Email Notifications
pl: Powiadomienia e-mail

en: Email notifications sent from Sunshine Photo Cart are listed below. Click on an email to configure it.
pl: Powiadomienia e-mail wysyłane z Sunshine Photo Cart są wymienione poniżej. Kliknij wiadomość e-mail, aby ją skonfigurować.

en: Email Sender
pl: Nazwa nadawcy wiadomości e-mail

en: From Name
pl: Imię i nazwisko nadawcy

en: When emails are sent to customers, what name should they come from
pl: Z jakiej nazwy powinny pochodzić wiadomości e-mail wysyłane do klientów?

en: From Email
pl: Adres email nadawcy

en: When emails are sent to customers, what email address should they come from
pl: Z jakiego adresu e-mail powinny być wysyłane wiadomości e-mail do klientów?

en: Email Template
pl: Szablon E-mail

en: Email logo
pl: Logo e-mail

en: Logo to use in header of email
pl: Logo do użycia w nagłówku wiadomości e-mail

en: Signature
pl: Podpis

en: Included in footer of every email
pl: Zawarte w stopce każdej wiadomości e-mail

en: Integrations
pl: Integracje

en: Please enter your license key in order to enable your add-ons
pl: Wprowadź klucz licencyjny, aby włączyć dodatki

en: Licenses
pl: Licencje

en: Gallery Options
pl: Opcje galerii

en: General Options
pl: Opcje ogólne

en: Gallery Type
pl: Typ galerii

en: Password Protected
pl: Chroniony Hasłem

en: Private (only specified users)
pl: Prywatne (tylko określeni użytkownicy)

en: Password
pl: Hasło

en: Password Hint
pl: Podpowiedź do hasła

en: Optionally include a hint for the password
pl: Opcjonalnie można dołączyć podpowiedź do hasła

en: Allowed Customers
pl: Dozwoleni klienci

en: Access Type
pl: Typ dostępu

en: Registered and logged in
pl: Zarejestrowany i zalogowany

en: Provide email address
pl: Podaj adres e-mail

en: Direct URL
pl: Bezpośredni link

en: Expiration
pl: Data wygaśnięcia
